Cracovia ogłosiła pierwsze zimowe wzmocnienie

Piłkarze Cracovii
Piłkarze Cracovii fot. PressFocus

Cracovia pozyskała nowego środkowego obrońce. Do zespołu dołączył Arttu Hoskonen, który podpisał kontrakt do 30 czerwca 2025 roku. Reprezentant Finlandii grał jesienią w fazie grupowej Ligi Europy.

  • Cracovia pozyskała 25-letniego Arttu Hoskonena
  • Fin może pochwalić się doświadczeniem z gry w europejskich pucharach
  • Transfer miał charakter gotówkowy, lecz kwota nie została ujawniona

Duże wzmocnienie Cracovii

Cracovia straciła zima Milana Rodina, który w ramach transferu definitywnego przeniósł się do Belgii. Celem na ostatnie tygodnie było więc znalezienie następcy lidera defensywy. Wybór padł na Arttu Hoskonena, z którym długo negocjowano. Ostatecznie udało się sfinalizować transakcję, której ogłoszenie nastąpiło w poniedziałek.

Transfer miał charakter gotówkowy, lecz kwota nie została ujawniona. Reprezentant Finlandii opuścił HJK Helsinki i przeniósł się do Cracovii, z którą podpisał kontrakt do połowy 2025 roku.

“Niezwykle miło nam ogłosić, że do szeregów Najstarszego Klubu Sportowego w Polsce dołączył fiński obrońca, Arttu Hoskonen. 25-latek podpisał 2,5-letni kontrakt” – czytamy w oficjalnym komunikacie.

Cracovia pozyskała obrońcę, który powinien okazać się sporym wzmocnieniem. Hoskonen może pochwalić się doświadczeniem z gry w europejskich pucharach. Jesienią występował w fazie grupowej Ligi Europy, mierząc się z takimi ekipami jak Betis czy AS Roma. Dla HJK zagrał łącznie w 36 meczach i pomógł w zdobyciu krajowego mistrzostwa.

Zobacz również: Wisła blisko kolejnego transferu

Komentarze