Cracovia zakontraktowała obrońcę z Czech

Michał Probierz
Michał Probierz Pressfocus

W poniedziałek przedstawiciele Cracovii poinformowali, że do klubu dołączył Jakub Jugas. Czeski stoper przeszedł do Slavii Praga w 2017 roku, jednak nie był w stanie przebić się do pierwszego składu i po serii wypożyczeń wylądował w Krakowie.

Słaby sezon w wykonaniu Pasów

Cracovia będzie chciała szybko zapomnieć o tegorocznym sezonie PKO Ekstraklasy. Pasy zajęły 14. pozycję, z kolei od jesieni zespół prowadzony przez Michała Probierza wygrał jedynie osiem meczy. Co więcej w dwóch ostatnich spotkaniach krakowianie nie byli w stanie przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść i w słabym stylu zakończyli zmagania ligowe.

Pierwsze wzmocnienie defensywy

Dotychczas Jakub Jugas grał wyłącznie w swojej ojczyźnie. Po wieloletniej przygodnie w Fastav Zlin, trafił w 2017 roku do Slavii Praga. W stołecznej drużynie nigdy nie odegrał pierwszoplanowej roli. Przez długi czas nie był również w stanie przedrzeć się do wyjściowego składu, więc klub wysyłał go na wypożyczenie do Mlada Boleslav. Wówczas po sześciu miesiącach wrócił do stolicy Czech, ale do sezonu 2020/21 nie rozegrał żadnego spotkania w koszulce Slavii. Po serii kolejnych wypożyczeń, na zasadzie wolnego transferu dołączył do Cracovii, z którą związał się do 2024 roku.

29-letni defensor w wywiadzie dla klubowej telewizji nie krył swojego zadowolenia.

– Cieszę się z podpisania umowy, szczególnie, że to nowe doświadczenie i pierwsza styczność z Polską. Miło mi, że mogę tu być. Myślę, że będę mógł pomóc Pasom, a to jest najważniejsze – wyznał Jugas.

Komentarze