Remis w meczu na szczycie, wpadka Lechii i wyjazdowa wygrana Piasta

Lech Poznań - Pogoń Szczecin
Lech Poznań - Pogoń Szczecin Pressfocus

Na sobotę zaplanowano aż cztery mecze w rozgrywkach PKO Ekstraklasy. W pierwszej konfrontacji Bruk-Bet Termalica Nieciecza przegrała z Cracovią 1:2. Następnie Lechia Gdańsk zremisowała z Radomiakiem Radom 2:2. W tym spotkaniu emocji nie brakowało. Zakończony remisem 1:1 pojedynek Lech Poznań – Pogoń Szczecin także obfitował w zwroty akcji. W ostatnim sobotnim meczu trzy punkty na swoje konto zapisał Piast Gliwice, który pokonał na wyjeździe Górnik.

Termalica wciąż czeka na pierwszy triumf

Do przerwy w spotkaniu Bruk-Bet Termalica NiecieczaCracovia nie padł ani jeden gol. Blisko zmiany wyniku był w 18. minucie Pelle van Amersfoort, ale uderzył tylko w poprzeczkę. Holender po przerwie był już skuteczniejszy. Pomocnik Cracovii zdobył dwa gole, a gospodarze odpowiedzieli tylko jednym. Finalnie goście wygrali zatem 2:1. Warto dodać, że beniaminek jeszcze w tym sezonie nie zanotował ani jednej wiktorii.

Lechia Gdańsk straciła zwycięstwo po przerwie

Lechia Gdańsk już po 19. minutach spotkania z Radomiakiem Radom prowadziła 2:0. Najpierw na listę strzelców potężnym uderzeniem wpisał się Mateusz Żukowski. Niedługo potem podwyższył Maciej Gajos. Po przerwie goście doprowadzili do wyrównania. Dzięki trafieniom Luisa Machado i Karola Angielskiego radomianie zdobyli jeden punkt na stadionie w Gdańsku.

Lech potwierdził mistrzowskie aspiracje

Za hit szóstej kolejki PKO BO Ekstraklasy uznawano pojedynek Lech – Pogoń. Do przerwy w Poznaniu nie zobaczyliśmy jednak goli. Po przerwie pierwszy raz od wielu lat dla Portowców zagrał Kamil Grosicki, który pomógł szczecinianom objął prowadzenie. Kolejorz walczył jednak dzielnie i wywalczył remis 1:1.

Patent Piasta

Piast Gliwice w ostatnich sezonach bardzo dobrze radził sobie w meczach z Górnikiem Zabrze. W sobotni wieczór potwierdził patent na swojego lokalnego rywala. W ostatnim meczu tego dnia drużyna Waldemara Fornalika wygrała w Zabrzu 1:0 po trafieniu Sokołowskiego, który uderzeniem głową wykorzystał dośrodkowanie Kądziora z rzutu rożnego.