Michał Probierz
Michał Probierz fot. ASInfo

Cracovia pokonała lidera

Trzeciej porażki w sezonie doznała liderująca w tabeli Pogoń Szczecin. W piątkowym meczu przegrała 0:2 z Cracovią.

W pierwszej połowie kibice nie obejrzeli ani jednego gola. Najbliżej wpisania się na listę strzelców był Spiridonović, po którego strzale tuż przed przerwą piłka trafiła w słupek.

W 58. minucie na prowadzenie wyszła Cracovia. Po dośrodkowaniu z lewego skrzydła i przedłużeniu zagrani, do siatki głową trafił Cornel Rapa.

W 71. minucie Pasy prowadziły już 2:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Rafael Lopes, który świetnie wymienił piłkę z jednym z kolegów, a następnie mocnym uderzeniem pod poprzeczkę nie dał szans bramkarzowi.

W ostatnim kwadransie Cracovia miała ułatwione zadanie, bowiem grała z przewagą jednego zawodnika. Boisko z powodu drugiej żółtej kartki musiał opuścić Bartkowski.

Pogoń – Bartkowski 74′

Cracovia: Pesković – Siplak, Jablonsky, Helik, Rapa – Rafael Lopes (87′ Strózik), Lusiusz, Gol, van Amersfoort (90+4′ Supryn), Vestenicky (68′ Ferraresso) – Piszczek

Pogoń: Stipica – Bartkowski, Triantafyllopoulos, Zech, Matynia, Dąbrowski – Kozulj (72′ Frączczak), Kowalczyk, Hostikka (63′ Listkowski) – Buksa (76′ Stec), Spiridonović