Cracovia pewnie pokonuje Raków

Michał Probierz
Michał Probierz fot. ASInfo

Gracze Cracovii wygrali u siebie z Rakowem 3:0. Bramki dla Pasów zdobywali Gol, Pestka i van Amersfoort.

Co ciekawe, obie ekipy grały ze sobą dokładnie trzy dni temu. Wtedy to – w Pucharze Polski – lepsi byli krakowianie. Potrzebowali jednak do tego serii rzutów karnych. W regulaminowym czasie gry oraz po dogrywce było bowiem 0:0.

W tym meczu premierowe trafienie padło w 53. minucie. Bramkę zdobył Gol, który wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie autorstwa Hanci.

Kilka minut potem podopieczni Probierza podwyższyli. Tym razem na listę strzelców wpisał się Pestka. Zawodnik Cracovii uderzył precyzyjnie zza pola karnego i gospodarze byli już wtedy naprawdę bardzo blisko zdobycia kompletu punktów.

Wynik meczu na 3:0 dla Pasów ustalił w samej końcówce van Amersfoort. Dzięki tej wiktorii krakowianie awansowali na drugie miejsce w tabeli.

Cracovia – Raków 3:0 (0:0)

1:0 Gol 53’
2:0 Pestka 59′
3:0 van Amersfoort  90+1′

Żółte kartki

Gol – Sapała, Babenko

Cracovia: Pesković – Rapa, Helik, Jablonsky, Pestka – Lusiusz, Gol – Hanca (Siplak 89′), van Amersfoort, Wdowiak (Rakoczy 82′) – Lopes (Piszczek 78′)

Raków: Szumski – Jach, Petrasek, Kościelny – Piątkowski (Bartl 77′), Schwarz, Sapała, Malinowski (Skóraś 59′) – Babenko, Kolev, Szczepański (Musiolik 40′)