Cracovia ogłosiła przedłużenie kontraktu z obrońcą

David Jablonsky
David Jablonsky Pressfocus

David Jablonsky i Cracovia osiągnęli porozumienie w sprawie nowego kontraktu. Czech związał się z krakowskim klubem dwuletnią umową.

  • Do sezonu 2023/2024 David Jablonsky ma reprezentować Cracovię
  • Czech związał się z krakowskim klubem nowym kontraktem
  • Z tej okazji udział wywiadu klubowej stronie

Cracovia może włączyć się do walki o puchary

David Jablonsky do Cracovii trafił trzy lata temu. Czeski obrońca rozegrał jednak dla ekipy z Małopolski tylko 45 spotkań (pięć strzelonych goli i dwie zaliczone asysty).Meczów byłoby więcej, gdyby nie to, że 30-latek musiał odbyć karę półtorej roku dyskwalifikacji, za to, że kiedyś brał udział w ustawianiu spotkań piłkarskich. Polski klub był jednak tego świadomy i czekał na Czecha. Teraz zaoferował mu zaś nową, dwuletnią umowę.

Przedłużyłem swój kontrakt na dwa kolejne lata. Czuję się tutaj bardzo dobrze. Podoba się tutaj zarówno mi, jak i rodzinie. Serdecznie dziękuję Klubowi, że mogłem tutaj wrócić i dostałem od nich szansę – powiedział Jablonsky.

Z obecną drużyną gra mi się bardzo dobrze, cieszę się także z powrotu do wyjściowej jedenastki. Mam nadzieje, że w nowym sezonie po dobrych przygotowaniach będzie jeszcze lepiej z formą – przyznał obrońca.

Przede wszystkim musimy się dobrze przygotować i solidnie potrenować przed zbliżającym się sezonem. Mam nadzieje, że z naszej strony będzie walka o europejskie puchary. Ciężko powiedzieć w tej chwili, czy to się uda. Zobaczymy po pierwszych kolejkach, jak rozwinie się sytuacja i jak będzie wyglądała nasza dyspozycja. Mam nadzieję, że powalczymy o wysokie cele – wyjaśnił Czech.

Czytaj także: Liczna grupa opuściła Wartę Poznań

Komentarze