Cracovia na fali z kompletem punktów po trzech kolejkach, Piast w dołku

Cracovia Kraków
Cracovia Kraków PressFocus

W piątek odbyły się dwa spotkania 3. kolejki PKO Ekstraklasy. W pierwszym spotkaniu Piast Gliwice przegrał przed własną publicznością 0:1 z Zagłębiem Lubin notując drugą porażkę w tym sezonie. W wieczornym spotkaniu Cracovia pewnie pokonała Legię 3:0.

• Cracovia wygrała trzeci mecz z rzędu w tym sezonie Ekstraklasy
  • Piast znów zszedł z boiska pokonany
  • Po remisie i porażce w końcu przełamało się Zagłębie Lubin zwyciężając w Gliwicach

Gaprindaszwili – bohater i antybohater Miedziowych

Mecz w Gliwicach nie stał na najwyższym poziomie. W pierwszej części gry działo się naprawdę niewiele. Gospodarze oddali jeden celny strzał. Nieco lepiej wyglądał zespół z Dolnego Śląska, który zdecydowanie przeważał pod kątem posiadania piłki, jednak była to dominacja optyczna, która nie przynosiła realnego zagrożenia pod bramką Placha. Do szatni oba zespoły schodziły do szatni przy bezbramkowym remisie, który można uznać za sprawiedlwy.

Dużo więcej działo się po zmianie stron. Ponownie lepiej prezentowali się zawodnicy Zagłębia Lubin, którzy od początku drugiej częściej gry byli groźni pod bramką rywala. Świetną okazję zmarnował między innymi Starzyński. W 61. minucie wynik spotkania otworzył Gaprindaszwili, który wpisał się na listę strzelców po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Gruzin jednak już trzy minuty później został antybohaterem otrzymując bezpośrednią czerwoną kartkę za brutalny faul w środku boiska. Te wydarzenia zdeterminowały dalszy przebieg spotkania. Miedziowi cofnęli się do defensywy, a do ataków ruszył Piast. Akcje gospodarzy nie przyniosły jednak żadnego efektu, a spotkanie skończyło się zwycięstwem Zagłębia 1:0.

Fantastyczna passa Cracovii trwa, Legia bez szans

Spotkanie przy Kałuży od początku stało na dobrym i wyrównanym poziomie. Choć przy piłce częściej utrzymywała się Legia Warszawa, to już statystyki związane z sytuacjami bramkowymi były zbliżone. Obie ekipy od pierwszych minut pokazywały, że chcą grać o trzy punkty. W okolicach 20 minuty spotkanie zostało na moment przerwane ze względu na użycie środków pirotechnicznych przez gospodarzy. W 37. minucie wynik spotkania otworzył Rakoczy, wykorzystując szybką kontrę Cracovii. Jak się później okazało była to jedyna bramka do strzelona do przerwy.

Druga część gry zaczęła się od mocnego uderzenia Pasów. W jednej z akcji, we własnym polu karnym piłkę ręką zagrał Jędrzejczyk. Arbiter początkowy nakazał grać dalej, ale po interwencji VAR-u wskazał na rzut karny, który bez problemów wykorzystał Makuch. Gospodarze po drugiej bramce nabrali jeszcze większej pewności siebie, jednak obraz gry nie zmienił się zbyt wiele w porównaniu do pierwszej odsłony gry. Znów częściej przy piłce utrzymywali się Legioniści, którzy musieli gonić wynik. Przyjezdni z Warszawy nie zdołali jednak strzelić choćby jednej bramki w tym spotkaniu. Z kolei Cracovia wyczekała na swój moment i w doliczonym czasie gry podwyższyła wynika spotkania na 3:0, a na listę strzelców wpisał się Kallman.

Wyniki 3. kolejki PKO Ekstraklasy

Piast Gliwice – Zagłębie Lubin 0:1 (0:0)
61′ Gaprindaszwili

Cracovia – Legia Warszawa 3:0 (1:0)
37′ Rakoczy, 51′ Makuch, 92′ Kallman