Cracovia może pozbyć się transferowego niewypału

Rivaldinho
Rivaldinho Pressfocus

Istnieją szanse na to, że Rivaldinho nie zagra już w barwach Cracovii. Brazylijczyk otrzymał trzy oferty zmiany barw klubowych.

  • Kariera Rivaldinho w Cracovii prawdopodobnie dobiega końca
  • Brazylijczyk ma wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu
  • Pozyskanie 26-latka rozważają trzy drużyny

Możliwy koniec nieudanej przygody

Cracovia za kadencja nie związanego już z klubem Michała Probierza, sprowadzała wielu zawodników zza granicy. Większość z nich nie przebiła się do kadry meczowej i już jakiś czas temu opuściła Małopolskę. W Krakowie wciąż przebywa natomiast Rivaldinho.

Brazylijczyk nie miał imponującego CV. 26-latek to jednak syn słynnego Rivaldo, gwiazdy reprezentacji Canarinhos, czy też Barcelony. Kibice sądzili zatem, że piłkarz oczaruje ich swoją grą. Nic bardziej mylnego.

W Cracovii Rivaldinho przez półtora roku rozegrał 40 meczów. Strzelił w nich dwa gole oraz zaliczył tyle samo asyst. Do zdecydowanie za mało, aby myśleć o pozostaniu w klubie. Aktualny trener Pasów, czyli Jacek Zieliński, dał 26-latkowi trzy szanse na zaprezentowanie swoich umiejętności. Kolejnych już nie będzie.

Rivaldinho ma wolną rękę w kwestii poszukiwania sobie nowego klubu. Brazylijczyk korzysta z tego i rozmawia się kilkoma drużynami. Pozyskanie tego zawodnika rozważało między innymi Torotno, ale kanadyjski zespół finalnie zdecydował się na Jesusa Jimeneza. Rivaldinho wciąż może jednak trafić do MLS. Ma stamtąd dwa zapytania. Napastnik Cracovii ma też opcję grania w swojej ojczyźnie.

Czytaj także: Lechia Gdańsk wzmocniła się w obronie

Komentarze