Michał Probierz zostaje. “Przepraszam za zamieszanie”

Michał Probierz
Michał Probierz fot. Grzegorz Wajda

Michał Probierz pozostanie na stanowisku trenera Cracovii. O swojej decyzji poinformował w oświadczeniu, które zostało opublikowane na oficjalnej stronie klubu.

49-letni trener Pasów po sobotnim meczu z Wartą Poznań (0:1) podał się do dymisji. Ta nie została jednak przyjęta przez władze klubu, a po rozmowach z prezesem Januszem Filipiakiem trener postanowił kontynuować pracę w Cracovii.

W opublikowanym oświadczeniu Michał Probierz przeprosił za powstałe zamieszanie oraz poinformował, że do najbliższego piątku będzie przebywał na urlopie. Pod jego nieobecność treningi pierwszego zespołu będzie prowadził jego asystent Grzegorz Kurdziel.

Oświadczenie Michała Probierza

“W związku z wypowiedzianymi przeze mnie słowami na konferencji prasowej po meczu ligowym z Wartą Poznań, dotyczącymi mojej przyszłości w MKS Cracovia SSA, informuję, że po serii rozmów z Panem Profesorem Januszem Filipiakiem wspólnie postanowiliśmy kontynuować misję tworzenia silnego Klubu.

Moja pierwotna decyzja była podyktowana tylko i wyłącznie względami natury osobistej. Tym samym pragnę zdementować pojawiające się w przestrzeni publicznej doniesienia, sugerujące jakoby u jej źródła leżał rzekomy konflikt z wiceprezesem Jakubem Tabiszem czy samym Profesorem Januszem Filipiakiem. Przeciwnie – okazane mi przez Zarząd w tym trudnym momencie zaufanie i wsparcie stało się podstawą zmiany mojej decyzji o rezygnacji. Jednocześnie z całą stanowczością chcę zaznaczyć, że moje rozmowy z prezesem Klubu toczone były w przyjacielskiej atmosferze i w żadnym momencie ich trwania nie pojawiał się argument dotyczący jakichkolwiek kar umownych.

Ponadto chciałbym przeprosić całą społeczność Cracovii za powstałe zamieszanie, ale również prosić o zrozumienie i wyrozumiałość. Emocje po przegranym meczu, jak i nawarstwiające się kwestie osobiste wzięły górę. Jestem przekonany, że po kilku dniach wypoczynku wrócę do pracy ze zdwojoną siłą i wspólnie będziemy cieszyć się z wielu zwycięstw Cracovii.

Do momentu mojego powrotu z urlopu, tj. do piątku 5 lutego obowiązki I trenera pełnić będzie trener Grzegorz Kurdziel.”

Komentarze