Cracovia finalizuje transfer stopera. To reprezentant Finlandii

Arttu Hoskonen
Arttu Hoskonen PressFocus

Cracovia jeszcze dzisiaj powinna potwierdzić sprowadzenie Arttu Hoskonena z HJK Helsinki. 25-letni obrońca przeniesie się do krakowskiego klubu na zasadzie transferu definitywnego.

  • Arttu Hoskonen jest o krok od Cracovii
  • Stoper przeszedł już testy medyczne
  • 25-latek podpisze 2,5-letni kontrakt z “Pasami”

Arttu Hoskonen trafi do Cracovii

Cracovia finalizuje pozyskanie Arttu Hoskonena z HJK Helsiniki – podaje Tomasz Włodarczyk z “Meczyków”. Środkowy obrońca przeszedł już testy medyczne przed przeprowadzką do Ekstraklasy. “Pasy” w poniedziałek powinny potwierdzić sprowadzenie 25-latka, który zwiąże się z polskim klubem umową ważną do 30 czerwca 2025 roku.

Mierzący 188 centymetrów wzrostu defensor był pewnym punktem zespołu z Helsinek – rozegrał 6 meczów w aktualnej edycji Ligi Europy. Szkoleniowiec Cracovii Jacek Zieliński tym samym otrzyma nowego obrońcę, który wzmocni rywalizację na tej pozycji w jego drużynie.

Trzykrotny reprezentant Finlandii z powodzeniem występował w barwach dotychczasowej ekipy od stycznia 2022 roku, kiedy to przeprowadził się na Finnair Stadium za darmo z rodzimego Interu Turku, którego jest wychowankiem.

Arttu Hoskonen w 26 spotkaniach poprzedniej kampanii zdobył 3 bramki. 25-letni stoper wraz z HJK Helsinki sięgnął po mistrzostwo Finlandii.

Komentarze