Cierzniak na dłużej w Legii

Radosław Cierzniak
Radosław Cierzniak fot. M. Kostrzewa (legia.com)

Radosław Cierzniak podpisał z Legią Warszawa nowy, roczny kontrakt z opcją przedłużenia. Doświadczony bramkarz, który zdobył z klubem Łazienkowskiej pięć trofeów (trzy mistrzostwa i dwa Puchary Polski), występuje przy Łazienkowskiej od trzech i pół roku.

Czytaj dalej…

Cierzniak rozegrał najwięcej spotkań (15, z czego sześć z czystym kontem) z bramkarzy Legii w sezonie 2018/2019 na boiskach LOTTO Ekstraklasy. Kibice mogą szczególnie wspominać obrobiony przez niego w świetnym stylu rzut karny w wygranym starciu z Jagiellonią Białystok (3:0). 36-letni zawodnik swój pierwszy mecz w koszulce z eLką na piersi rozegrał w II rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów UEFA z bośniackim Zrinjskim Mostar w lipcu 2016 roku. Szczególne zasługi ma w wywalczeniu Puchar Polski w sezonie 2017/18, kiedy bronił we wszystkich siedmiu meczach.

Cierzniak przyszedł na Łazienkowską w 2016 roku z Wisły Kraków jako czołowy golkiper Ekstraklasy. Absolwent słynnej szkoły piłkarskiej w Szamotułach poza Polską występował w Szkocji (Dundee United), na Cyprze (Alki Larnaka) i Ukrainie (Wołyń Łuck i Karpaty Lwów), rozegrał również jedno spotkanie w reprezentacji Polski (towarzyski mecz z Litwą w 2009 roku). Dla innych zawodników może być wzorem w kwestii rzetelnego przygotowania się do treningu, właściwego odżywiania i zaangażowania.

– Cieszę się, że klub docenia moje umiejętności i kolejny sezon będę grał przy Łazienkowskiej. Pozostanie w Legii to dla mnie naturalny i najlepszy wybór. Mam tutaj wszystko, czego potrzeba piłkarzowi na najwyższym poziomie – od profesjonalnego sztabu trenerów, fizjoterapeutów i opiekę medyczną, po pełne wsparcie ze strony klubu. Dziękuję za zaufanie – powiedział Cierzniak.

Doświadczony bramkarz występuje w Legii z numerem 33.

Komentarze