Lechia rozwiązała umowę ze skrzydłowym

Christian Clemens
Christian Clemens PressFocus

Christian Clemens nie jest już zawodnikiem Lechii Gdańsk. Umowa Niemca z ekstraklasowym klubem została rozwiązana za porozumieniem stron.

  • Christian Clemens rozstał się z Lechią Gdańsk
  • Skrzydłowy grał dla “Biało-Zielonych” przez rok
  • Kontrakt z 31-latkiem rozwiązano za porozumieniem stron

Christian Clemens odchodzi z Lechii Gdańsk

Lechia Gdańsk w swoich mediach społecznościowych poinformowała o rozstaniu się z Christianem Clemensem. Kontrakt prawoskrzydłowego, który pierwotnie miał obowiązywać do 30 czerwca 2023 roku, został rozwiązany za porozumieniem stron. 31-latek od teraz jest wolnym zawodnikiem i można go pozyskać za darmo.

Chcę podziękować Christianowi za reprezentowanie barw Lechii. Z pewnością i klub, i sam zawodnik, oczekiwali więcej po tym pobycie, ale dyspozycja na boisku to często składowa wielu czynników. Życzę Christianowi i jego rodzinie wszystkiego dobrego na przyszłość – powiedział dyrektor sportowy Lechii, Łukasz Smolarow.

Były młodzieżowy reprezentant Niemiec występował w barwach drużyny “Budowlanych” od lutego 2022 roku, kiedy to trafił do Ekstraklasy na zasadzie wolnego transferu. Bardzo doświadczony piłkarz ma w swoim CV takie kluby jak Darmstadt, Koeln, Mainz czy Schalke. Na boiskach Bundesligi rozegrał 144 spotkania, zdobył 15 goli i zaliczył 13 asyst.

Christian Clemens w 26 meczach w koszulce Lechii Gdańsk strzelił 1 bramkę. Jego wartość rynkowa jest szacowana na 250 tysięcy euro.

Komentarze