Cholewiak piłkarzem Legii

Mateusz Cholewiak
Mateusz Cholewiak fot. Jacek Prądzyński/legia.com

29-letni Mateusz Cholewiak podpisał z Legią Warszawa kontrakt do 30 czerwca 2021 roku. W zespole lidera PKO Ekstraklasy będzie występował z numerem 17.

Czytaj dalej…

– Mogę zapewnić, że w Legii zawsze będę dawał z siebie wszystko. Będę walczył i zostawiał na boisku serce, aby udowodnić, jak charakternym jestem zawodnikiem. Legia dla mnie wyzwanie i szansa na rozwój. Dopiero poznaję, jak funkcjonuje mój nowy klub, ale już widzę, że wszystko odbywa się w nim bardzo profesjonalnie – mówi Mateusz Cholewiak.

Od czerwca 2018 roku Cholewiak był wyróżniającym się zawodnikiem Śląska Wrocław, w barwach którego rozegrał 61 meczów i zdobył siedem bramek. Pierwszymi klubami w jego karierze byli MOSiR Jasło i UKS SMS Łódź. Latem 2011 roku wszechstronny zawodnik przeniósł się do pierwszoligowej Puszczy Niepołomice. Po trzech latach spędzonych w Małopolsce trafił do występującej w tej samej klasie rozgrywkowej Stali Mielec, w której przez cztery sezony wystąpił w 104 meczach i 20-krotnie wpisał się na listę strzelców.

Cholewiak w środę i czwartek odbył testy medyczne. Legioniści w sobotę udadzą się na zgrupowanie do tureckiego Belek, gdzie będą przygotowywać się do rundy wiosennej do 29 stycznia.

Komentarze