Cenny triumf Jagi nad Arkowcami

Ireneusz Mamrot
Ireneusz Mamrot fot. ASInfo

Gracze Jagiellonii wygrali u siebie z Arką 2:0. Bramki dla klubu z Podlasia zdobyli Klimala i Bodvarsson.

Obie drużyny jak najbardziej miały o co grać. Gospodarze walczą bowiem o TOP8 na koniec sezonu zasadniczego. Z kolei gdynianie rywalizują o utrzymanie.

Jak wyglądała ta konfrontacja? Na pierwszego gola w tej potyczce czekaliśmy do 66. minuty. Wtedy to bramkę zdobył Klimala, który skorzystał z dokładnego dośrodkowania Prikryla.

Młody napastnik Jagi mógł podwyższyć w 77. minucie. Wtedy to Klimala znalazł się w sytuacji sam na sam ze Steinborsem, ale tym razem lepszy był golkiper klubu z Gdyni. Swoje zrobił też Maghoma, który odpowiednio utrudnił uderzenie Klimali.

W 83. minucie podwyższył Bodvarsson, który może mówić o sporym szczęściu w tej sytuacji. Wtedy stało się jasne, że gospodarze zdobędą tutaj komplet oczek.

Ostatecznie wynik tego spotkania nie uległ już zmianie i Jaga triumfowała 2:0. Gospodarze awansowali na siódme miejsce. Arka jest zaś na 14. lokacie.

Jagiellonia – Arka 2:0 (0:0)

1:0 Klimala 66′
2:0 Bodvarsson 83′