Ceesay zamienił Lechię na Malmoe

Joseph Ceesay
Joseph Ceesay fot. PressFocus

Lechia Gdańsk w oficjalnym komunikacie przekazała, że z klubem rozstał się Joseph Ceesay. Zawodnik podjął decyzje o powrocie do ligi szwedzkiej, zasilając szeregi FF Malmoe.

  • Lechia Gdańsk rozstała się definitywnie z Josephem Cessayem
  • Szwedzki zawodnik związał swoją przyszłość z FF Malmoe
  • Jeden z najbardziej utytułowanych szwedzkich teamów rywalizuje w eliminacjach do Ligi Mistrzów

Ceesay zakończył przygodę z Lechią

Lechia Gdańsk pozyskała Josepha Ceesaya w styczniu minionego roku. Zawodnik do ekipy z PKO Ekstraklasy trafił na zasadzie transferu definitywnego. Sternicy Biało-zielonych sfinalizowali wolny transfer.

24-latek w zespole z Gdańsk rozegrał łącznie 33 mecze, notując w nich zaledwie trafienia. Ponadto na koncie Ceesaya znalazło się pięć asyst. 11 lipca (poniedziałek) klub z siedzibą Polsat Plus Arena Gdańsk poinformował, że napastnik kończy swoją przygodę z Lechią.

Lechia Gdańsk oraz FF Malmö doszły do porozumienia w sprawie transferu definitywnego Joseph’a Ceesay’a. Szwed pozytywnie przeszedł testy w nowym klubie i już dzisiaj, 11 lipca, oficjalnie stanie się piłkarzem mistrza Szwecji” – brzmi komunikat Biało-zielonych opublikowany na oficjalnej stronie internetowej.

Ceesay wraca jednocześnie do ligi szwedzkie po zaledwie 1,5 roku. Z nowym pracodawcą zawodnik związał się umową do końca czerwca 2026 roku. Zawodnik z Malmoe będzie mógł rywalizować w eliminacjach do Ligi Mistrzów.

Czytaj więcej: Wieczysta z kolejnym ciekawym wzmocnieniem

Komentarze