Napastnik z przeszłością w LM trafi do Warty

Warta Poznań
Warta Poznań PressFocus

Dziennikarz WP Sportowe Fakty Piotr Koźmiński informuje, że Warta Poznań będzie miała nowego napastnika. Do zespołu z Wielkopolski ma dołączyć Frank Castanieda, który jesienią występował w mołdawskim Sheriffie Tyraspol. Kolumbijczyk ma na swoim koncie występy w Lidze Mistrzów.

  • Frank Castanieda zostanie nowym piłkarzem Warty Poznań
  • Kolumbijczykiem interesowała się Legia Warszawa i Górnik Zabrze
  • Napastnik wystąpił w pięciu meczach tegorocznej edycji Ligi Mistrzów

Frank Castanieda dołączy do Warty Poznań

Frankiem Castaniedą poważnie zainteresowana była również Legia Warszawa oraz Górnik Zabrze. W obu przypadkach porozumienia nie osiągnięto ze względu na oczekiwania piłkarza dotyczące długości kontraktu. Napastnika interesowała wyłącznie umowa na pół roku, aby latem móc poszukać sobie nowego klubu. Na takie żądania zgodziła się Warta Poznań, która w tym sezonie jest uwikłana w walkę o utrzymanie w Ekstraklasie.

Zdaniem dziennikarza WP Sportowe Fakty dla zawodnika znaczenie miała tylko długość kontraktu. Wynagrodzenie było sprawą drugorzędną.

Frank Castanieda jest królem strzelców ligi mołdawskiej. W trwającej kampanii miał okazję pięciokrotnie wystąpić w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Jego Sheriff Tyraspol na tym etapie rozgrywek rywalizował z Realem Madryt, Interem Mediolan oraz Szachtarem Donieck.

Kolumbijczyk to bardzo wszechstronny gracz. Bardzo dobrze odnajduje się w każdej ofensywnej roli i z pewnością pomoże Warcie utrzymać się w Ekstraklasie. Poznaniacy będący na przedostatnim miejscu w tabeli tracą dwa oczka do będącego na bezpiecznej pozycji Górnika Łęczna.

Zobacz również: Zawodnik z bogatym CV może dołączyć do Cracovii

Komentarze