Były zawodnik Fulham i Legii dołączył do 14-krotnego mistrza Polski

Mikołaj Kwietniewski
Mikołaj Kwietniewski fot. PressFocus

Ruch Chorzów pozyskał nowego zawodnik przed startem nowej kampanii. Tym razem szeregi 14-krotnych mistrzów Polski wzmocnił Mikołaj Kwietniewski. 23-latek ma poprawić rywalizację w drugiej linii Niebieskich.

  • Ruch Chorzów sfinalizował kolejny transfer przed startem nowego sezonu
  • Mikołaj Kwietniewski zasilił szeregi Niebieskich
  • 23-latek to ofensywny pomocnik, który może rywalizować o miejsce w składzie z Tomaszem Foszmańczykiem, czy Łukaszem Janoszką

Kwietniewski w Ruchu

Ruch Chorzów przed startem nowego sezonu ma ambitne plany. Chociaż głośno się o tym nie mówi, to celem przed zespołem Jarosława Skrobacza ma być zakończenie sezonu na jednym z miejsc barażowych.

“Nowy zawodnikiem Ruchu został dziś Mikołaj Kwietniewski. 23-letni ofensywny pomocnik związał się z naszym Klubem roczną umową, która zawiera opcję przedłużenia” – przekazał klub z Cichej w oficjalnym komunikacie.

Kwietniewski w ostatniej kampanii bronił barw SKRY Częstochowa. W poprzednim zespole wystąpił łącznie w 31 spotkaniach, w których zaliczył dwa trafienia. Nowy nabytek chorzowian nie ukrywał radości tuż po ogłoszeniu transferu.

– Jestem bardzo wdzięczny, że mogę być w tym miejscu i otrzymam szansę założenia koszulki Ruchu Chorzów. Przyszedłem tu zrobić kolejny krok do przodu – indywidualnie, jak i zespołowo, aby ten Klub trafił tam, gdzie jest jego miejsce. Nie mogę doczekać się pierwszego meczu na Cichej i zagrania dla takich kibiców, jakich mają Niebiescy – rzekł Kwietniewski cytowany przez oficjalną stronę 14-krotnych mistrzów Polski.

Ruch nowy sezon zacznie 15 lipca meczem ze SKRĄ Częstochowa. Spotkanie odbędzie się o 20:30. Tymczasem pierwsze wyjazdowe spotkanie Niebiescy zagrają w Głogowie, mierząc się z miejscowym Chrobrym.

Czytaj więcej: Ruch Chorzów z nowym/starym pomocnikiem

Komentarze