Były reprezentant Polski wrócił do Ekstraklasy

Grzegorz Sandomierski
Grzegorz Sandomierski Pressfocus

Górnik Zabrze podtrzymuje dużą aktywność na rynku transferowym. Ekipę dowodzoną przez Jana Urbana dołączył uczestnik Euro 2012 – Grzegorz Sandomierski.

  • Górnik Zabrze sprowadził kolejnego zawodnika
  • Tym razem do ekipy Jana Urbana dołączył Grzegorz Sandomierski
  • 31-latek podpisał kontrakt ważny do 30 czerwca 2022 roku, z opcją przedłużenia o kolejny sezon

Górnik przebudowuje kadrę

Dziesiąte miejsce w poprzednim sezonie Ekstraklasy przyjęto w Zabrzu z rozczarowaniem. W zbliżających się rozgrywkach ma być lepiej. Bodźcem dla zespołu ma być zatrudnienie nowego szkoleniowca. Po wielu latach pracy Marcin Brosz zakończył swoją misję przy Roosevelta 81. Jego obowiązki przejął Jan Urban.

W Zabrzu zmieniają nie tylko trenera, ale także zawodników. Z klubem pożegnali się: Michał Koj, Roman Prochazka, Martin Chudy, czy Giannis Masouras. Włodarze nie zapomnieli od transferach i sprowadzili mistrza świata z 2014 roku, czyli Łukasza Podolskiego. On sam nie zdziała jednak wiele. Szatnie z nim od nowego sezonu dzielić z nim będą: Mateusz Cholewiak, Rafał Janicki, Robert Dadok.

Najnowsze wzmocnienie Górnika to Grzegorz Sandomierski. Piłkarz ten niegdyś miał opinię bardzo utalentowanego zawodnika. Mając 20 lat zdobył Puchar Polski. Później dołożył to tego Superpuchar. Ponadto rozegrał trzy mecze w seniorskiej reprezentacji Polski, z którą wziął udział w Euro 2012. Następnie został piłkarzem KRC Genk. Za granicą reprezentował także: Blackburn Rovers, Dinamo Zagrzeb oraz ostatnio CFR Cluj. Może pochwalić się dwoma złotymi medalami za mistrzostwo Rumunii oraz jednym dla najlepszej ekipy w Chorwacji. Sandomierski z Górnikiem związał się kontraktem do 30 czerwca 2022 roku z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Czytaj także: Górnik Zabrze kontynuuje transferową ofensywę

Komentarze