Były reprezentant Polski w lipcu rozegra pożegnalny mecz

Artur Boruc
Artur Boruc fot. PressFocus

Artur Boruc żegna się z Legią Warszawa i kończy piłkarską karierę. Były reprezentant Polski ostatni mecz rozegra 20 lipca, gdy Wojskowi zmierzą na Łazienkowskiej z Celtikiem. Stołeczny klub opublikował oficjalną wiadomość w tej sprawie.

  • Artur Boruc kończy piłkarską karierę
  • 42-latek w lipcu rozegrany pożegnalne spotkanie
  • W uświetniającym zakończenie kariery piłkarza meczu Legia zagra z Celtikiem

Boruc kończy zawodowe granie

Artur Boruc to zawodnikiem, który spokojnie może być uważany za synonim Legii Warszawa. 42-latek ma na swoim koncie ponad 100 meczów w Ekstraklasie, ponad 120 spotkań w Premier League, czy ponad 20 bojów w Lidze Mistrzów.

“Legia Warszawa i Celtic FC, dwa najważniejsze kluby w sercu Artura Boruca, 20 lipca na stadionie przy ul. Łazienkowskiej 3 rozegrają mecz uświetniający zakończenie kariery przez legendarnego bramkarza” – czytamy w oficjalnym komunikacie opublikowanym na Legia.com.

Były reprezentant Polski kończy swoją wielką karierę, w której trakcie wygrał między innymi dwa razy mistrzostwo Polski, czy trzy razy mistrzostwo Szkocji. Boruc w trakcie swojej ponad 20-letniej kariery występował w kilku klubach zagranicznych takich jak: Bournemouth, czy Southampton.

Zawodnik rozegrał 65 meczów w drużynie narodowej. Z reprezentacją Polski grał nie tylko na mistrzostwach świata, ale też na mistrzostwach Europy.

Czytaj więcej: Wisła Kraków żegna doświadczonego obrońcę

Komentarze