Były piłlkarz Atletico i Liverpoolu podjął decyzję o przyszłości w Górniku

Dani Pacheco
Dani Pacheco fot. PressFocus

Górnik Zabrze przedłużył kontrakt z Dani Pacheco. Hiszpański zawodnik parafował z klubem z Zabrze Arena umowę do końca czerwca 2024 roku. Hiszpan zasilił szeregi 14-krotnych mistrzów Polski w trakcie zimowego okna transferowego.

  • Górnik Zabrze poinformował, że nową umowę podpisał Dani Pacheco
  • Hiszpan zdecydował się parafować kontrakt do 2025 roku
  • 31-latek ma być w kolejnym sezonie ważną postacią ofensywy Trójkolorowych

Dani Pacheco na dłużej w Górniku

Górnik Zabrze zaczął już budować kadrę drużyny na nową kampanię. Najpierw przedłużono kontrakt z Lukasem Polski. Tymczasem początek nowego tygodnia to wieść, że w klubie zostanie Dani Pacheco.

31-letni zawodnik zbyt często nie pojawiał się na boisku w rundzie wiosennej. W koszulce 14-krotnych mistrzów rozegrał jak na razie osiem spotkań, notując w nich jedno trafienie i jedną asystę. Z kolei na placu gry w Ekstraklasie zaliczył 196 minut.

Mimo wszystko władze Górnika zdecydowały się na przedłużenie umowy z były zawodnikiem Arisu Limassol, który ma w swoim piłkarskim CV takie kluby jak Atletico Madryt, czy Liverpool.

Dani Pacheco ma na swoim koncie między innymi jeden występ w Lidze Mistrzów, a także siedem spotkań w Lidze Europy. W każdym z meczów zagrał jako zawodnik teamu z Anfield Road, w których zaliczył nawet asystę. Miało to miejsce w boju przeciwko Unirei Urziceni.

Górnik Zabrze nową kampanię ligową zacznie w weekend 15-16 lipca. Ambicje 14-krotnych mistrzów Polski mają być takie, aby zakończyć sezon ligowy wyżej niż w trakcie kampanii 2021/2022.

Czytaj więcej: Koniec niepewności w Warszawie. Legia ogłosiła nowego trenera

Komentarze