Były piłkarz Interu wzmocnił Śląsk Wrocław

Patrick Olsen
Patrick Olsen fot. Krystyna Pączkowska / Slaskwroclaw.pl

Śląsk Wrocław poinformował, że sfinalizował transfer Patricka Olsena. 27-latek trafił do ekipy z PKO Ekstraklasy na zasadzie transferu definitywnego. Związał się z klubem umową do końca czerwca 2025 roku.

  • Śląsk Wrocław pozyskał Patrika Olsena do środka pola
  • Suma transferu z udziałem 27-latka nie została ujawniona
  • Duńczyk związał się z Wojskowymi umową do 2025 roku

Patrick Olsen nowym pomocnikiem Śląska Wrocław

Śląsk Wrocław aktualnie plasuje się na 12. miejscu w tabeli ligowej. Drużyna Jacka Magiery ma pięć punktów przewagi nad strefą spadkową. Niemniej ambicje WKS-u są większe. Śląsk marzy o wywalczeniu miejsca premiowanego grą w europejskich pucharach. Aczkolwiek to nie będzie łatwe zadanie.

Pomóc zespołowi z Wrocławia ma natomiast Patrick Olsen, który w przeszłości bronił barw między innymi Interu Mediolan. Pierwsze kroki w karierze stawiał z kolei w Broendby. W przeszłości grał również regularnie w młodzieżowych reprezentacjach Danii.

Dołączyłem do Śląska, bo to klub, który ciągle chce się rozwijać, rywalizować z najlepszymi i zajmować miejsca w czołówce tabeli – mówił nowy nabytek wrocławian cytowany przez oficjalną stronę internetową klubu z Wrocławia.

Na boisku moim atutem jest technika, kreatywność i to, że zawsze chcę wygrywać, zawsze do tego dążę. Lubię też pomagać partnerom, by grali na jak najwyższym poziomie. Słyszałem trochę o Ekstraklasie, obejrzałem kilka meczów i cieszę się, że tu jestem – dodał Olsen.

Duński zawodnik w szeregach Śląska będzie grał z numerem osiem na koszulce.

Czytaj więcej: Ekstraklasa: czerwień Boruca, magia Biczachczjana – podsumowanie 21. kolejki

Komentarze