Były kapitan Śląska Wrocław na wylocie z klubu

Krzysztof Mączyński
Krzysztof Mączyński fot. PressFocus

Krzysztof Mączyński według informacji Przeglądu Sportowego jeszcze w trakcie trwającego okna transferowego ma rozwiązać kontrakt ze Śląskiem Wrocław. Doświadczony zawodnik po raz ostatni zagrał w szeregach Wojskowych w elicie w maju minionego roku.

  • Powoli kończy się przygoda Krzysztofa Mączyńskiego ze Śląskiem Wrocław
  • Przegląd Sportowy sugeruje, że 35-latek jest blisko rozwiązania kontraktu z klubem
  • Obecna umowa piłkarza obowiązuje do 2024 roku

Mączyński rozstanie się ze Śląskiem?

Krzysztof Mączyński to 31-krotny reprezentant Polski, który jednak swój prime ma dawno za sobą. Wszystko wskazuje na to, że 35-latek wkrótce rozstanie się ze Śląskiem Wrocław.

Onet Przegląd Sportowy podaje, że jeszcze tej zimy zawodnik ma rozwiązać umowę z aktualnym pracodawcą. W ostatnich miesiącach Mączyński nie był w pierwszym zespole Śląska, a w rezerwach tej ekipy, występujących w 2 Lidze. Wojskowi są w niej czerwoną latarnią.

Aktualna umowa byłego reprezentanta Polski ze Śląskiem obowiązuje do końca czerwca 2024 roku. Władze klubu miały chęć, aby już latem rozwiązać z nim kontrakt. Mączyński nie wyraził jednak zgody na to.

Mączyński w swoim piłkarskim CV ma też takie kluby jak Górnika Zabrze, Wisła Kraków, czy Legii Warszawa. Miał okazję grac również w Chinach, broniąc barw GZ Renhe.

Największymi sukcesami Mączyńskiego w karierze są dwa mistrzostwa Polski wywalczone z Wisłą Kraków i jedna z Legią Warszawa. Z ekipą z Łazienkowskiej zawodnik sięgnął też po Puchar Polski w sezonie 2017/2018.

Czytaj więcej: Kadra Piasta Gliwice na obóz w L’Abir

Komentarze