Brzęczek przed derbami: nie zawsze faworyci wygrywają

Jerzy Brzęczek
Jerzy Brzęczek Pressfocus

Niedzielne derby Krakowa są bardzo istotne dla walczącej o utrzymanie Wisły. Jerzy Brzęczek sądzi, że faworytem w najbliższym starciu będzie Cracovia.

  • Wyżej w tabeli Ekstraklasy jest Cracovia
  • To właśnie zespół Jacka Zielińskiego będzie faworytem derbów według Jerzego Brzęczka
  • Zdaniem opiekuna Wisły, jego podopieczni nie mogą ulec emocjom

Wisła przed szansą na drugi triumf w 2022 roku

Trzy oczka do bezpiecznej pozycji tracą piłkarze Wisły Kraków. Biała Gwiazda gra dobrze, ale punkty przyznawane są nie za styl, a za zwycięstwa. Tych drużynie Jerzego Brzęczka ewidentnie brakuje (jeden ligowy triumf w 2022 roku). Na domiar złego, Wiśle nie pomoże zimowy nabytek, czyli Luis Fernandez, który został zawieszony na cztery mecze za uderzenie zawodnika Wisły Płock po ostatnim gwizdku sędziego.

Luis to skuteczny piłkarz i jego brak na pewno będzie bardzo dużą stratą. Ale będziemy musieli sobie poradzić bez niego. Musimy wciągnąć do składu tych, którzy czekają na szansę. Często takie momenty bywają przełomowe dla poszczególnych piłkarzy, ale też dla całej drużyny – ocenił Jerzy Brzęczek. Jego zdaniem, Wisła musi panować nad emocjami w derbach.

Mówiąc o faktach, każdy ma prawo, by wypowiedzieć swoje zdanie dotyczące poszczególnych sytuacji. Emocje wokół klubu są bardzo duże, ale dla mnie najważniejsze jest to, jak zachowuje się drużyna – rzekł były selekcjoner reprezentacji Polski. Dla opiekuna krakowskiej ekipy faworytem jest Cracovia.

Kluczowe będzie to, byśmy nie dali się ponieść atmosferze, tylko byli konsekwentni w tym, co mamy robić na boisku, i wrócili ze stadionu Cracovii z punktami. Każdy z nas zdaje sobie sprawę, że derby to wyjątkowy, specyficzny mecz. Wiemy, w jakiej jesteśmy sytuacji. Cracovia będzie faworytem, ale nie zawsze faworyci wygrywają – powiedział szkoleniowiec Wisły Kraków.

Czytaj także: Ekstraklasa: Piast bliżej Lechii, Górnik podzielił się punktami z Radomiakiem [WIDEO] – podsumowanie 31. kolejki

Komentarze