Oficjalnie. Jerzy Brzęczek rozstał się z Wisłą Kraków

Jerzy Brzęczek
Jerzy Brzęczek PressFocus

Jerzy Brzęczek nie będzie już trenerem pierwszego zespołu Wisły Kraków. W poniedziałek Biała Gwiazda oficjalnie poinformowała, że zarząd klubu przyjął rezygnację dotychczasowego szkoleniowca.

  • Brzęczek nie jest już trenerem Wisły Kraków
  • Biała Gwiazda poinformowała o przyjętej rezygnacji dotychczasowego szkoleniowca
  • Brzęczek poprowadził Białą Gwiazdę w 27 spotkaniach, z czego wygrał tylko 7

To koniec Jerzego Brzęczka w Wiśle Kraków

Przyszłość Jerzego Brzęczka była gorącym tematem już od dłuższego czasu. Były selekcjoner reprezentacji Polski objął Wisłę w lutym tego roku, jednak nie pomógł w utrzymaniu krakowskiej drużyny na poziomie PKO Ekstraklasy. Po spadku do Fortuna 1 Ligi Wisła odniosła kilka zwycięstw, jednak gra krakowian pozostawiała wiele do życzenia, a wielu uważało, że wyniki są ponad stan. W ostatnim czasie przyszedł kryzys. Biała Gwiazda nie wygrała meczu od pięciu ligowych spotkań, z czego przegrała aż cztery.

W poniedziałek Wisła Kraków oficjalnie poinformowała o przyjętej dymisji Jerzego Brzęczka. Klub potwierdził, że były selekcjoner reprezentacji Polski nie będzie dłużej prowadził już pierwszego zespołu. Biała Gwiazda dodała też, że o dalszych roszadach w sztabie szkoleniowym poinformuje w odrębnym komunikacie.

– Trenerskie stery Białej Gwiazdy Jerzy Brzęczek przejął 14 lutego 2022 roku, by już tydzień później zadebiutować w roli szkoleniowca drużyny z R22 podczas ligowego meczu z Górnikiem Łęczna. Były selekcjoner reprezentacji Polski poprowadził Wisłę łącznie w 27 oficjalnych spotkaniach – napisano w oświadczeniu. Bilans trenera to 7 zwycięstw, 9 remisów i 11 porażek.

Zobacz również: Popisowy występ Jagiellonii, skrajnie różna postawa beniaminków – podsumowanie 11. kolejki

Komentarze