Bruk-Bet Termalica umocniła się na pozycji lidera

Roman Gergel
Roman Gergel fot. PressFocus

Bruk-Bet Termalica Nieciecza pokonała w zaległym spotkaniu 24. kolejki Fortuna 1 Ligi zawodników Radomiaka Radom. Tym samym podopieczni Mariusza Lewandowskiego umocnili się na pozycji lidera rozgrywek. Niecieczanie wygrali 1:0, a jedynego gola dla Słoni strzelił Roman Gergel.

Bruk-Bet Termalica wykonał kolejny krok do Ekstraklasy

Bruk-Bet Termalica przystępowała do potyczki z ekipą Dariusza Banasika, chcąc zrehabilitować się za porażkę z Miedzią Legnica (0:2). Gospodarze natomiast mieli nadzieję na kontynuowanie passy meczów bez porażki, która została zapoczątkowana 24 kwietnia.

W pierwszej części gry byliśmy świadkami wyrównanego starcie, w którym jednak więcej sytuacji strzeleckich miał Radomiak. Niemniej konkretniejsi w ofensywie okazali się goście. Wpływ na taki stan rzeczy miał Roman Gergel, który w 33. minucie otworzył wynik rywalizacji. Słowak zdobył 18. bramkę w sezonie, zmierzając pewnym krokiem po koronę króla strzelców na zapleczu polskiej ekstraklasy.

Radomiak przeważał, ale Gergel to fachura

Po zmianie stron zespołem dominującym był team z Radomia. Co z tego, że Radomiak miał sytuacje, skoro raził nieskutecznością. Do końca zawodów ostatecznie wynik się nie zmienił i skromne zwycięstwo na trudnym terenie zaliczyli niecieczanie, dla których było to 17. zwycięstwo w sezonie.

Czasu na radość jednak nie ma, bo już w najbliższy weekend Bruk-Bet Termalica zagra na wyjeździe z Widzewem Łódź. Z kolei radomianie zagrają u siebie z Sandecją Nowy Sącz. Pomarańczowi legitymują się obecnie dorobkiem 59 oczek na koncie. Tymczasem na trzeciej pozycji plasuje się Radomiak, mający 53 punkty.

Komentarze