Brighton ściąga Modera już teraz

Jakub Moder
Jakub Moder PressFocus

Sobotnie spotkanie z Wisłą Kraków będzie ostatnim dla Jakuba Modera w barwach Lecha Poznań. Utalentowany pomocnik już teraz przeniesie się do angielskiego Brighton & Hove Albion. Klub Premier League zdecydował się na skrócenie wypożyczenia 21-letniego piłkarza.

Jakub Moder piłkarzem Brighton został już na początku października, ale od razu został wypożyczony do końca obecnego sezonu dla Lecha Poznań. W transferowej umowie między klubami znalazł się jednak zapis pozwalający angielskiemu klubowi na wcześniejsze ściągnięcie piłkarza do Anglii.

Do tej pory utalentowany pomocnik rozegrał w barwach Lecha 55 spotkań we wszystkich rozgrywkach, zdobywając w nich dziewięć bramek. W sobotni wieczór po raz ostatni założy koszulkę Kolejorza.

– Lechowi zawdzięczam bardzo dużo, byłem w nim sześć lat, od 15. roku życia. Najpierw w akademii, potem w pierwszym zespole. Wychowałem się w Wielkopolsce, od dziecka kibicowałem Kolejorzowi i marzyłem, żeby w nim zagrać, dlatego debiut czy gra przed naszymi kibicami to było spełnienie moich marzeń z młodości. Dla mnie to coś wielkiego. Spędziłem tutaj sześć niesamowitych lat, nigdy nie zapomnę tego okresu. Na pewno często będę wracał wspomnieniami do tego czasu i będę często przyjeżdżał do Poznania, żeby choćby odwiedzić kolegów. Za Lecha będę trzymał kciuki i oczywiście będę mu nadal kibicował. Mam też nadzieję, że jeszcze w Kolejorzu kiedyś zagram – powiedział Moder, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Komentarze