Brązowy medalista mistrzostw Polski trafił do Warty

Maciej Żurawski
Maciej Żurawski fot. Klaudia Berda / Warta Poznań

Warta Poznań w oficjalnym komunikacie poinformowała, że pozyskała Macieja Żurawskiego. Reprezentant Polski do lat 21 zasilił szeregi Zielonych na zasadzie transferu definitywnego z Pogoni Szczecin. Zawodnik związał się z ekipą Dawida Szulczka umową na dwa sezony z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

  • Warta Poznań ogłosiła czwarty transfer tego lata
  • Szeregi Zielonych zasilił Maciej Żurawski
  • 21-latek związał się z nowym klubem umową do końca czerwca 2024 roku z opcją przedłużenia o kolejny rok

Żurawski zamienił Pogoń na Wartę

Warta Poznań w trakcie trwającego okna transferowego nie skupiała się na rewolucji kadrowej, a ewolucji. Tym samym tylko czterech piłkarzy zasiliło szeregi Zielonych. Ostatnim nowym nabytkiem teamu z Poznania został Maciej Żurawski.

“Pomocnik reprezentacji Polski do lat 21, Maciej Żurawski przeszedł na zasadzie transferu definitywnego z Pogoni Szczecin do Warty Poznań, z którą podpisał kontrakt do czerwca 2024 roku z opcję przedłużenia o 12 miesięcy” – czytamy w oficjalnym komunikacie Warty Poznań.

Urodzony w Toruniu piłkarz wzmocnił Wartę w środku pola. Jednocześnie zawodnik będzie rywalizował o miejsce w składzie z Niilo Maenpaa oraz Mikołaj Stangel.

Warta w spotkaniu pierwszej kolejki nowej kampanii PKO Ekstraklasy przegrała z Rakowem Częstochowa. z kolei w najbliższy piątek Zieloni zmierzą się w roli gospodarza z Wisłą Płock. Mecz odbędzie się o 18:00.

Czytaj więcej: Warta ogłosiła nową umowę dla doświadczonego gracza

Komentarze