Bramkarz Zagłębia podpisał nowy kontrakt

Dominik Hładun
Dominik Hładun PressFocus

Bramkarz Zagłębia Lubin Dominik Hładun podpisał w piątek nowy kontrakt z klubem. Nowa umowa będzie obowiązywała do 30 czerwca 2022 roku.

Zdecydowaną większość swojej kariery Hładun spędził w Lubinie, z wyjątkiem rundy jesiennej sezonu 2015/2016. Wówczas przebywał na wypożyczeniu w I-ligowej Chojniczance Chojnice, gdzie rozegrał 14 spotkań.

Po raz pierwszy w bramce Zagłębia Lubin pojawił się 17 lutego 2018, w wyjazdowym spotkaniu z Wisłą Płock. Debiut w pierwszej drużynie był pokłosiem solidnie przepracowanego obozu przygotowawczego w Belek. Dominik prezentował się w Turcji na tyle dobrze, że ówczesny trener pierwszego zespołu Mariusz Lewandowski zdecydował się postawić na niego w bramce.

W pierwszym sezonie w najwyższej klasie rozgrywkowej wychowanek Zagłębia Lubin wystąpił piętnaście razy, siedmiokrotnie zachowując czyste konto.

– W kolejnych latach stał się podstawowym bramkarzem „Miedziowych”, pauzując tylko w przypadku poważniejszych urazów.Prace nad nową umową Dominika trwały już od dłuższego czasu, jednakże chcieliśmy spokojnie dograć rundę wiosenną i dopiero wówczas parafować wszystkie dokumenty. Nowy kontrakt dla naszego wychowanka był dla Nas niezwykle ważny i traktowaliśmy całą sprawę priorytetowo. Dlatego bardzo się cieszymy, że doszliśmy do szybkiego porozumienia, dzięki czemu zawodnik będzie mógł skupić się na dobrych występach w naszym klubie. Bardzo liczymy na Dominika w rundzie wiosennej, ponieważ jest jednym z filarów naszego zespołu – powiedział Artur Janowski, prezes zarządu Zagłębia Lubin S.A.

Do tej pory Hładun rozegrał w pierwszej drużynie Zagłębia Lubin 72 spotkania.

Komentarze