Boruc wrócił do Legii!

Artur Boruc
Artur Boruc fot. Mateusz Kostrzewa / Legia.com

Artur Boruc, po piętnastu latach przerwy, wrócił do Legii Warszawa. 40-letni bramkarz podpisał w sobotę roczny kontrakt z mistrzami Polski. Boruc do Legii przenosi się na zasadzie wolnego transferu z angielskiego Bournemouth.

Czytaj dalej…

Były reprezentant Polski, zawodnikiem Legii Warszawa był w latach 1999-2005. To właśnie w stołecznym zespole debiutował w Ekstraklasie, rozgrywając w jej barwach 69 spotkań. Latem 2005 roku odszedł do szkockiego Celtiku, w którym spędził pięć sezonów. W kolejnych latach bronił barw takich klubów jak Fiorentina, Southampton i ostatnio Bournemouth.

Powrót króla Artura

– Czy podpisałbym się pod zdaniem: “Artur Boruc nigdy z Legii nie odszedł, po prostu pracował w innych klubach?”. Myślę, że tak, to bardzo ciekawe zdanie. Wiadomo, że moje serce zostało tutaj. Było kilka okazji, ale nigdy do tego nie doszło. Bardzo się cieszę, że wróciłem i sprawy transferowe tak szybko się potoczyły – powiedział 40-letni bramkarz, po podpisaniu umowy z Legią.

Wzmocnienie Legii na każdej płaszczyźnie

Dyrektor sportowy Legii Warszawa, Radosław Kucharski, nie ma wątpliwości, że sprowadzenie Artura Boruca z powrotem do klubu jest jego wzmocnieniem na każdej płaszczyźnie. – Podpisanie kontraktu z Arturem Borucem to wzmocnienie klubu na każdej możliwej płaszczyźnie. Liczymy, że jego umiejętności, doświadczenie w kadrze, na turniejach i praca w klubach z najsilniejszych europejskich lig będą bardzo pomocne, zwłaszcza w kontekście naszego kolejnego celu, jakim są europejskie puchary. Chcę, żeby mogli z tego czerpać nasi młodzieżowcy, co zaprocentuje w kolejnych latach – powiedział dyrektor sportowy klubu, cytowany przez jego oficjalną stronę.

– Dodam jeszcze, że nasz nowy golkiper to prawdziwy legionista, który podczas całej swojej kariery utożsamiał się z naszym klubem. Doskonale rozumie nasze cele i priorytety w nadchodzącym sezonie. Jestem przekonany ze nam w tym bardzo pomoże – dodał Kucharski.

Komentarze