Boniek: Sprawa Wisły brudziła wizerunek naszej piłki

Zbigniew Boniek
Zbigniew Boniek fot. Grzegorz Wajda

– Nie komentuję decyzji Komisji ds. Licencji Klubowych Polskiego Związku Piłki Nożnej. Jest to ciało całkowicie niezależne i działające wobec ściśle określonych procedur i przepisów – zapewnia Zbigniew Boniek w rozmowie z Łączy Nas Piłka.

Czytaj dalej…

– Ostatnie tygodnie i zamieszanie wokół przejęcia tak zasłużonego klubu, jak Wisła Kraków przez grupę ludzi nieznanych i w sumie niewiarygodnych w naszym środowisku, pokazuje niebezpieczne zjawisko, jakie może zacząć funkcjonować w naszej piłce – podkreślił prezes PZPN.

Biała Gwiazda w czwartek straciła licencję na grę w LOTTO Ekstraklasie i może nie dokończyć sezonu 2018/19. Podopieczni Macieja Stolarczyka przed przerwą zimową zajmowali ósme miejsce w tabeli.

– Kłamstwa, mataczenia, oszukiwanie opinii publicznej i wiernych kibiców Wisły, niejasne operacje finansowe oraz organizacyjne, co powoduje pytania o pewność ligowej przyszłości i sportowego bytu. Wszystko to nie tylko brudzi wizerunek naszej piłki, ale i w konsekwencji grozi rozbiciem integralności rozgrywek Ekstraklasy – kontynuował w oświadczeniu Boniek.

– Jako prezes PZPN chciałbym stanowczo przestrzec przed podobnymi praktykami i zamiarami tych, którzy takimi działaniami, chcieliby szybko zarobić wielkie pieniądze i udawać właścicieli poważnego klubu. Szanując autonomię polskich klubów i ich wolność w wyborze rozwoju, jako związek nie będziemy tolerować tego rodzaju praktyk, jakie działy się ostatnio w Krakowie – zastrzegł.

– Zero tolerancji dla takich działań! Mam nadzieję, że decyzja Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN otrzeźwi niektóre gorące głowy i skłoni odpowiedzialnych ludzi związanych z Wisłą Kraków do racjonalnego postępowania – dodał prezes PZPN.

Komentarze