Bohater Legii: poczułem ulgę, trochę na to czekałem

Maciej Rosołek
Maciej Rosołek fot. PressFocus

Legia Warszawa pokonała w sobotę Wartę Poznań po bramce Macieja Rosołka. Bohater stołecznej ekipy przyznał po meczu, że był to jego najpiękniejszy gol w seniorskiej karierze.

  • Legia Warszawa pokonała w sobotę Wartę Poznań 1-0
  • Zwycięska bramka padła autorstwa Macieja Rosołka, który precyzyjnie przymierzył z woleja
  • Napastnik Legii przyznał, że po tym trafieniu poczuł ulgę

Rosołek wierzy w przełamanie

Legia Warszawa wygrała w sobotę kolejne spotkanie, dzięki czemu utrzyma się na szczycie tabeli Ekstraklasy. Tym razem stołeczna ekipa pokonała na własnym terenie Wartę Poznań 1-0. Zwycięska bramka padła autorstwa Macieja Rosołka, który ze skraju pola karnego przymierzył precyzyjnym strzałem z woleja.

To dla Rosołka pierwszy gol w obecnym sezonie. Po meczu przyznał, że poczuł sporą ulgę i ma nadzieję, że po przełamaniu będzie trafiał częściej.

– Bramka bardzo cieszy, trochę meczów na nią czekałem. Gdy trafiłem do siatki, to od razu poczułem ulgę, kamień spadł z serca. Mam nadzieję, że worek z golami się nieco rozwiąże i wpadną kolejne

– Przed strzałem koledzy krzyczeli “czas, spokój”, ale ja już wiedziałem, że będę uderzał z woleja. Jak dotąd to mój najpiękniejszy gol w piłce seniorskiej, w klasyfikacji najważniejszych numerem jeden wciąż pozostaje bramka z Lechem – uważa Rosołek.

Bohater sobotniego spotkania ocenił także dotychczasowe wyniki Legii. Po dwunastu kolejkach uzbierała 24 punkty.

Wyniki w czubie tabeli ułożyły się pod nas, więc dobrze, że to wykorzystaliśmy i możemy budować zapas punktowy. Między sobą rozmawiamy, że musimy zbudować twierdzę na własnym stadionie. Kibice od początku sezonu nas wspierają i swoją postawą zasługują na naszą dobrą grę oraz zwycięstwa – przekonuje napastnik.

Zobacz również: Ekstraklasa. Popis Lechii, Legia liderem, przełamanie Lechii – podsumowanie 12. kolejki

Komentarze