Bogdan Zając nowym szkoleniowcem Jagiellonii

Bogdan Zając
Bogdan Zając fot. Jagiellonia Białystok

Bogdan Zając został nowym szkoleniowcem Jagiellonii Białystok. 47-letni szkoleniowiec związał się z Żółto-Czerwonymi rocznym kontraktem z opcją przedłużenia o kolejny rok. Na stanowisku tym zastąpił zwolnionego Iwajło Petewa.

Czytaj dalej…

Po zakończeniu kariery zawodniczej trenerskiego fachu uczył się od Adama Nawałki. W roli asystenta byłego selekcjonera Biało-Czerwonych pracował w sztabach GKS-u Katowice, Górnika Zabrze, reprezentacji Polski oraz Lecha Poznań.

Jesienią 2013 roku dwukrotnie poprowadził w Ekstraklasie Górnika Zabrze. Nowy szkoleniowiec białostockiej drużyny zastępował wówczas trenera Adama Nawałkę. Zabrzanie ulegli na wyjeździe Lechowi Poznań i pokonali przy Roosevelta Wisłą Kraków.

W Jagiellonii Białystok po raz pierwszy obejmie funkcję szefa sztabu szkoleniowego zespołu występującego w najwyższej klasie rozgrywkowej na stałe. Wraz z trenerem Zającem w Jagiellonii pracę rozpoczną Jarosław Tkocz (trener bramkarzy), Gerard Juszczak (asystent trenera, analityk) i Stanisław Gadziński (trener przygotowania motorycznego).

Komentarze