Sobolewski kompletuje sztab w Wiśle Kraków. Do klubu dołączył były asystent Adama Nawałki

Bogdan Zając
Bogdan Zając fot. PressFocus

W poniedziałek Radosław Sobolewski został nowym trenerem Wisły Kraków i od tego czasu trwa kompletowanie jego sztabu szkoleniowego. Nowym asystentem został Bogdan Zając, który w przeszłości współpracował z Adamem Nawałką w reprezentacji Polski.

  • Radosław Sobolewski zastąpił w Wiśle Kraków Jerzego Brzęczka
  • Nowym asystentem w sztabie szkoleniowym został Bogdan Zając
  • 49-latek w ostatnim czasie samodzielnie pracował w Jagiellonii Białystok, KKS-ie Kalisz oraz Watrze Białka Tatrzańska

Były asystent Adama Nawałki wylądował w Krakowie

W ostatnich tygodniach Wisła Kraków znalazła się w olbrzymim dołku. Po dobrych wynikach z początku sezonu nie było już ani śladu, bowiem spadkowicz z Ekstraklasy notował wpadkę za wpadką. Piątkowa porażka z Chojniczanką Chojnice przelała czarę goryczy, bowiem po tym wyniku pracę stracił Jerzy Brzęczek. Na poznanie jego następcy nie musieliśmy długo czekać. Najpierw ogłoszono, że dotychczasowych asystent Radosław Sobolewski poprowadzi poniedziałkowy trening, a kilka godzin później podpisano z nim umowę do końca obecnego sezonu. Zawiera ona automatyczne przedłużenie w przypadku awansu do Ekstraklasy.

Najbliższe spotkanie Biała Gwiazda rozegra już w piątek, zatem czasu pozostało niewiele. Sobolewski w poprzednich dniach rozpoczął kompletowanie nowego sztabu szkoleniowego. W środę dowiedzieliśmy się, kto będzie jego asystentem. Wisła Kraków poinformowała o nawiązaniu współpracy z Bogdanem Zającem, który przez blisko trzy tygodnie pełnił rolę szkoleniowca Watry Białka Tatrzańska.

Zając w przeszłości pełnił rolę asystenta Adama Nawałki w reprezentacji Polski. W 2020 roku rozpoczął samodzielną pracę, co nie do końca okazało się słuszną decyzją. Jego przygoda z Jagiellonią Białystok trwała zaledwie osiem miesięcy i nie była owiana sukcesami. Później 49-latek zajmował się KKS-em Kalisz.

Zobacz również: Szybka decyzja. Poznaliśmy nazwisko nowego trenera Wisły Kraków

Komentarze