Doświadczony obrońca rozstał się z Wieczystą

Błażej Augustyn
Błażej Augustyn PressFocus

Błażej Augustyn nie jest już zawodnikiem Wieczystej Kraków. Kontrakt pomiędzy stronami został rozwiązany za porozumieniem stron.

  • Wieczysta Kraków pożegnała Błażeja Augustyna
  • Umowę z 34-latkiem rozwiązano za porozumieniem stron
  • Środkowy obrońca obecnie zmaga się z kontuzją

Augustyn odchodzi z Wieczystej

Wieczysta Kraków za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej poinformowała o rozstaniu się z Błażejem Augustynem. Kontrakt pomiędzy 34-latkiem a trzecioligowym klubem został rozwiązany za porozumieniem stron. Nie wiadomo, jaki będzie kolejny krok w karierze środkowego obrońcy. Niewykluczone, że defensor zakończy karierę.

Bardzo doświadczony stoper od pewnego czasu zmaga się bowiem z problemami zdrowotnymi. Wychowanek Strzelinianki Strzelin był zawodnikiem Wieczystej Kraków od lipca 2022 roku, kiedy to przeprowadził się do małopolskiej drużyny na zasadzie wolnego transferu z ekstraklasowej Jagiellonii Białystok, w której nie odegrał znaczącej roli.

Błażej Augustyn ma bardzo bogate CV – podczas kariery grał dla takich ekip jak m.in. Ascoli Calcio, Catania Calcio, Heart of Midlothian, Legia Warszawa, Lechia Gdańsk, Górnik Zabrze oraz Bolton Wanderers. Środkowy obrońca największe sukcesy święcił w barwach Lechii Gdańsk, bowiem razem z “Biało-Zielonymi” wygrał krajowy puchar (2018/2019) oraz Superpuchar Polski (2019/2020).

Wieczysta Kraków, która zapewne postara się teraz o wzmocnienie pozycji stopera, zajmuje trzecie miejsce w tabeli trzeciej ligi grupy czwartej i traci trzy punkty do lidera, którym jest ŁKS Łagów.

Komentarze