Biała Gwiazda otwiera nowy roździał. Trener Gula przed debiutem

Adrian Gula
Adrian Gula fot. PressFocus

Wisła Kraków na zakończenie pierwszej kolejki PKO Ekstraklasy zmierzy się na swoim stadionie z Zagłębiem Lubin. Biała Gwiazda rozegra tym samym pierwszy mecz pod dowództwem Adriana Guli. Słowak opowiedział na przedmeczowej konferencji prasowej o nieobecnych w starciu przeciwko Zagłębiu Lubin, a także o zmianie stylu gry w wykonaniu krakowian.

  • Wisła Kraków w poniedziałek rozegra pietwszy mecz ligowy pod wodzą nowego trenera
  • Adrian Gula poprowadzi wiślaków w starciu z Zagłębiem Lubin
  • Opiekun 13-krotnych mistrzów Polski poroszył kilka wątków przed starciem z Miedziowymi

Wisła Kraków zaczyna sezon spotkaniem z Zagłębiem Lubin

Wisła Kraków do nowego sezonu przystępuje z dużymi nadziejami, chcąc się podnieść po nieudanej przygodzie trenerskiej w tym klubie Petera Hyballi. Niemiec w szeregach Białej Gwiazdy zasłynął z promowania gry słynnym już gegenpressingiem. Ostatecznie efekty takiego rozwiązania były marne. Gula ma inne spojrzenie na grę.

– Zawsze chce się coś poprawić, ale jesteśmy przygotowani, by zrobić różnicę z naszym zespołem. Z niecierpliwością wyczekuję momentu, kiedy dołączą do nas zawodnicy kontuzjowani, bo to wzmocni rywalizację. Cieszę się też na obecność kibiców oraz powrót ligi. Etap przygotowań a rozgrywki ligowe to dwie zupełne różne rzeczy – mówił trener Wisły cytowany przez oficjalną stronę klubu z Krakowa.

– Jestem zadowolony z postawy moich zawodników. Na każdym treningu ciężko pracują i nie odpuszczają. Z pewnością obecność fanów będzie dla nas dodatkowym bodźcem, co może pomóc nam w osiągnięciu zamierzonego celu – uzupełnił Gula.

Rywal ekipy z Reymonta niedawno zmienił trenera. Niemniej opiekun Białej Gwiazdy nie skupia się na tym, woląc koncentrować się na swoim zespole na ostatniej prostej przed starciem z Miedziowymi.

– Dokładnie przeanalizowaliśmy grę Zagłębia, ale w tym momencie wyniki, które były osiągane w sparingach, nie mają żadnego znaczenia. W poniedziałek otwieramy nowy rozdział, gramy u siebie w domu i chcemy wygrać – powiedział 46-latek.

Mecz z udziałem Wisły i teamu z Lubina zacznie się o godzinie 18:00.

Czytaj więcej: Wisła Kraków pozyskała nowego bramkarza

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze