Bezbramkowy remis w Płocku

Wisła Płock - Arka Gdynia
Wisła Płock - Arka Gdynia fot. Michał Łada / Wisła Płock S.A.​

Rywalizacja Wisły Płock i Arki Gdynia w ramach 31. kolejki PKO Ekstraklasy zakończyła się remisem 0:0. Grupa spadkowa rządzi się swoimi prawami. Po dzisiejszej potyczce w lepszej sytuacji znajdują się Nafciarze. Z kolei, ekipa z Gdańska musi mieć się na baczności, ponieważ wciąż pozostaje na szarym końcu ligowej tabeli.

Czytaj dalej…

Już od pierwszego gwizdka sędziego, Wisła Płock dyktowała warunki spotkania. Podopieczni Sobolewskiego częściej utrzymywali się przy piłce i z dużą łatwością konstruowali kolejne sytuacje do strzelenia gola. W wykończeniu większości akcji brakowało szybkiego tempa, które mógło realnie zagrozić bramce chronionej przez Staniszewskiego.

Do przerwy utrzymał się wynik remisowy. Arka ograniczyła się do czekania na odpowiedni moment. Goście szukali swoich szans w stałych fragmentach gry.

Druga odsłona przypominała poprzedniczkę. Piłkarze z Płocka realizowali taktykę trenera i zmuszali przeciwnika do oddawania strzałów z większej odległości. Gospodarze mieli parę lepszych okazji do objęcia prowadzenia, ale świetna dyspozycja bramkarza Arki uniemożliwiła zmianę rezultatu.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. Drużyna z Gdyni zdobywa punkt, dzięki któremu zrównuję się z Koroną Kielce. Goście jeśli marzą o pozostaniu w lidze muszą wznieść się na wyżyny swoich umiejętności i zniwelować błędy do minimum w kolejnych meczach.

Komentarze