Bezbramkowo w Gdyni

Darko Jevtić
Darko Jevtić fot. ASInfo

O godzinie 17:30 rozpoczęło się drugie sobotnie spotkanie w ramach naszej rodzimej Ekstraklasy. Mecz nie należał jednak do zbyt udany i ostatecznie zakończył się bezbramkowym remisem.

Początek starcia mógł napawać jednak optymizmem. Już w piątej minucie gry dobrą okazję miał bowiem Jóświak, ale przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem gdyńskiej Arki. Kilka chwil później strzelał z kolei Tiba, ale futbolówka odbiła się od słupka.

W 29. minucie po raz kolejny Lech powinien wyjść na prowadzenie. Tym razem swoją szansę dostał Makuszewski, ale jego uderzenie głową okazało się minimalnie niecelne i futbolówka powędrowała nad poprzeczką.

Mecz wyglądał niestety znacznie gorzej po zmianie stron. Zespoły wykreowały sobie bowiem niewiele dobrych akcji i częściej oglądaliśmy pojedynki w środku pola niż strzały mogę dać nam upragnionego gola.

Tym samym starcie zakończyło się wynikiem zero do zera. Po pięciu kolejkach Lech Poznań ma na swoim koncie osiem punktów, zaś Arka Gdynia jak dotąd zgromadziła zaledwie dwa oczka.

Arka Gdynia – Lech Poznań 0:0 (0:0)

Arka Gdynia – Budziński 68′, Maghoma 76′, Staniszewski 78′, Danch 80, Nalepa 84′

Arka: Steinbors – Helstrup, Danch, Maghoma, Olczyk – Nalepa, Deja – Jankowski (Marciniak 90′), Budziński, Młyński (Antonik 62′ – Serrarens

Lech: van der Hart – Gumny, Satka, Crnomarkovic, Kostevych – Muhar (Zhamaletdinov 88′), Tiba – Makuszewski (Puchacz 63′), Jevtić, Jóźwiak – Gytkjaer (Tomczyk 77′)