Bez nerwowych ruchów. Ekstraklasa zgodnie z planem

PKO Ekstraklasa
PKO Ekstraklasa fot. Artur Kraszewski / LksLodz.pl

Zaplanowana na najbliższy weekend 6. kolejka PKO Ekstraklasy, poza odwołanym wcześniej meczem Pogoni Szczecin z Jagiellonią Białystok, rozegrana zostanie zgodnie z planem. Wariant jej przełożenia czy też czasowego zawieszenia rozgrywek nie jest brany pod uwagę przez Ekstraklasę SA. Spółka czeka natomiast na wyniki badań, które w najbliższy weekend zostaną przeprowadzone we wszystkich klubach.

Czytaj dalej…

W ostatnim czasie koronawirus uderzył w polską piłką z większą siłą. Najmocniej ucierpiała Pogoń Szczecin, która w oficjalnym komunikacie poinformowała o pozytywnym wyniku testu w ponad 30 przypadkach. Wśród zakażonych koronawirusem znalazło się aż 21 zawodników pierwszego zespołu. O pozytywnych wynikach przeprowadzonych testów w ubiegłym tygodniu poinformowała również Wisła Kraków, koronawirus nie ominął również selekcjonera reprezentacji Polski Jerzego Brzęczka.

Na wszystkie informacje zareagowała Ekstraklasa SA, która we współpracy z Zespołem Medycznym PZPN zobowiązała kluby do przeprowadzenia u wszystkich zgłoszonych do rozgrywek zawodników oraz członków sztabów szkoleniowych testów PCR. Dzięki temu powinniśmy poznać skalę problemu.

Testy mają zostać przeprowadzone w najbliższy weekend 2-4 października. Zgodnie z zaleceniami, kluby powinny je przeprowadzić 2-4 godziny po rozegraniu swoich spotkań lub w okresie bezpośrednio je poprzedzającym (24 godziny). Oznacza to także, że Wisła Kraków, która przeprowadzenie testów w klubie zapowiedziała na wtorek, będzie musiała również powtórzyć je w najbliższy weekend.

Bez nerwowych ruchów

Ekstraklasa SA obecną sytuację traktuje bardzo poważnie, ale nie zamierza dokonywać nerwowych ruchów. Komplet wyników zaplanowanych badań powinien być znany na początku przyszłego tygodnia. Wówczas można spodziewać się również kolejnych decyzji. Jak poinformował nas Bartosz Orzechowski, manager ds. komunikacji Ekstraklasy SA, wariant przełożenia całych kolejek czy też czasowego zawieszenia rozgrywek nie jest jednak obecnie brany pod uwagę.

Na chwilę obecną nie ma również planów zmian w wytycznych, które kluby PKO Ekstraklasy otrzymały przed sezonem, a które mają zminimalizować ryzyko zakażenia się koronawirusem.

Po zaplanowanej na najbliższy weekend 6. kolejce czeka nas dwutygodniowa przerwa. Do ligowej rywalizacji kluby wrócą w weekend 17-19 października.

Komentarze