Bez bramek w Białymstoku, Legia mistrzem Polski!

Jagiellonia Białystok - Raków Częstochowa
Jagiellonia Białystok - Raków Częstochowa Pressfocus

Jagiellonia Białystok bezbramkowo zremisowała z Rakowem Częstochowa w meczu 28. kolejki Ekstraklasy. Białostoczanie przerwali tym samym passę czterech kolejnych ligowych zwycięstw gości. Taki rezultat sprawił, że Legia Warszawa została mistrzem Polski.

Jagiellonia na dzisiejsze spotkanie wyszła w dosyć eksperymentalnym składzie. Nastroje w Białymstoku nie były najlepsze, ponieważ na własne życzenie Duma Podlasia traciła w ostatnich minutach cenne punkty. W pierwszej połowie gospodarze wydawali się być jednak nieco lepszym zespołem niż Raków Częstochowa.

Już w czwartej minucie dobrą szansę miał gwiazdor Jagiellonii – Jesus Imaz. Hiszpan oddał dobry strzał głową, ale jeszcze lepszą interwencją popisał się bramkarz Rakowa. Odpowiedzieć próbował zespół z Częstochowy, ale uderzeniem Gutkovskisa było skierowane obok bramki. Kolejna szansa dla Dumy Podlasia przyszła po kwadransie gry, ale dobitka Bidy była niecelna.

Tuż przed końcem pierwszej połowy Jarosław Jach sfaulował w polu karnym i Bartosz Frankowski wskazał na rzut karny. Po analizie VAR arbiter zmienił jednak swoją decyzję, dlatego wynik do przerwy to bezbramkowy remis.

Po przerwie tempo meczu zdecydowanie spadło. Dziesięć minut po wznowieniu gry uderzenie z rzutu rożnego Petra Schwarza dobrze obronił Xavier Dziekoński, który w pierwszej połowie zmienił kontuzjowanego Steinborsa. Przez dłuższy czas brakowało okazji, ale dużej dawki emocji dostarczyła końcówka rywalizacji.

W 90. minucie kolejną interwencją popisał się Dziekoński, który obronił słaby strzał Tudora. W doliocznym czasie gry okazję miał Jesus Imaz, który poszedł ślady rywala z Rakowa i zmarnował dobrą okazję. W ostatniej akcji meczu Jakub Arak próbował pokonać młodego bramkarza Jagiellonii, ale ten obronił mocne uderzenie Polaka.

Końcowy wynik to 0:0. Taki rezultat zapewnił Legii Warszawa mistrzostwo Polski. Wojskowi obronili zatem tytuł z poprzedniego sezonu i jest to dla nich 15 raz w historii, kiedy to wygrywają Ekstraklasę. Więcej o triumfie Legionistów dowiecie się z osobnego artykułu.