Berg: To fantastyczny wynik

Henning Berg
Henning Berg fot. Mateusz Kostrzewa / Legia.com

Zwycięski powrót na Łazienkowską w Warszawie zaliczył w środę Henning Berg. Prowadzona przez Norwega Omonia Nikozja pokonała 2:0 Legię Warszawa w meczu drugiej rundy kwalifikacyjnej Ligi Mistrzów. Były szkoleniowiec Legii przyznał, że zwycięstwo nad aktualnymi mistrzami Polski jest dla jego drużyny dużym osiągnięciem.

Czytaj dalej…

Omonia środową rywalizację na swoją korzyść rozstrzygnęła dopiero w dogrywce. Po 90 minutach na tablicy wyników widniał bezbramkowy rezultat. Grający od 56. minuty, po czerwonej kartce dla Igora Lewczuka, Cypryjczycy najpierw wyszli na prowadzenie po trafieniu z rzutu karnego, a następnie definitywnie rozstrzygnęli losy rywalizacji zdobywając drugiego gola.

Berg: Graliśmy tak, jak chcieliśmy

– Jestem bardzo zadowolony z wyniku mojej drużyny, która dała z siebie wszystko. To zwycięstwa dla wszystkich, którzy mają w sercu Omonię. To świetny wieczór i fantastyczny wynik przeciwko wielkiemu klubowi. Awans do kolejnej rundy to duże osiągnięcie dla mojego zespołu – mówił podczas pomeczowej konferencji prasowej Henning Berg, cytowany przez oficjalną stronę mistrzów Polski Legia.com.

– Trudno powiedzieć, który moment był najważniejszy. Wiele rzeczy mogło wpłynąć na wynik. Pokazaliśmy dobrą mentalność i wiarę. Byliśmy pewni i rozumieliśmy nasze zalety, ale też rywali. Graliśmy w taki sposób, w jaki chcieliśmy grać. Pokazanie naszego futbolu było ważne. Druga bramka była wynikiem dużej jakości w poruszaniu, podaniach, dośrodkowaniu i wykończeniu głową. Z kolei pierwszego gola zawdzięczamy pressingowi, który ostatecznie doprowadził do rzutu karnego. Wszyscy byliśmy gotowi na to spotkanie – dodał norweski szkoleniowiec.

Komentarze