Beniaminek się zbroi. Sprowadził byłego gracza Man United

Angelo Henriquez
Angelo Henriquez fot. Miedź Legnica

Miedź szykuje się na Ekstraklasę. Do Legnicy trafił już Hubert Matynia. Nowy nabytek ma jednak dużo bogatsze CV. Angelo Henriquez był w Man United.

  • Dwóch transferów przed sezonem 2022/2023 dokonała dotychczas Miedź Legnica
  • Drugi z nabytków decydowanie bardziej rozbudzi oczekiwania kibiców
  • Do beniaminka dołączył napastnik z przeszłością w Manchesterze United

Ciekawy transfer w Legnicy

To, że Miedź wygrała Fortuna 1. Ligę z przewagą nad Widzewem, czy Arką, było jej dużym sukcesem. Ekstraklasa to jednak wyższe progi i beniaminek musi się wzmocnić. To też właśnie obserwujemy. Do ekipy Wojciecha Łobodzińskiego trafił już Hubert Matynia. Teraz nadszedł czas na nowego napastnika. Miedź sprowadziła do siebie Angelo Henriqueza z Chile. 28-latek podpisał trzyletni kontrakt.

Proces pozyskiwania tego zawodnika był bardzo długi. Szukaliśmy piłkarza doświadczonego, który w Ekstraklasie może nam dać określoną jakość. Poza tym, trzeba przyznać, że gracza z takim CV ciężko znaleźć na polskich boiskach – rzekł trener Miedzi, który wymienił kluby, jakie w swoim CV na nowy nabytek legniczan.

To zawodnik, który miał trochę problemów w brazylijskiej drużynie, ale cały czas grał w wielkich klubach, jak meksykański Atlas, Dinamo Zagrzeb czy Manchester United. CV ma naprawdę duże, a my lubimy piłkarzy, których delikatnie trzeba odbudować – powiedział trener Miedzi Wojciech Łobodziński.

Jest bardzo dynamiczny, szybki i zwrotny. Mimo, że nie należy do najwyższych zawodników, doskonale gra głową i świetnie utrzymuje się przy piłce, co jest ważne przy naszym stylu gry. Poza atakiem, może grać też na skrzydle. Jest bardzo uniwersalny. Liczymy na te jego atuty, a także na doświadczenie – ocenił opiekun beniaminka.

Czytaj także: Legia z drugim wzmocnieniem. Transfer wewnątrz ligi

Komentarze