Leszek Ojrzyński traci pracę. Kolejny klub Ekstraklasy zmienia trenera

Leszek Ojrzyński
Leszek Ojrzyński fot. PressFocus

Leszek Ojrzyński nie będzie już prowadził Korony Kielce. Decyzja klubu nastąpiła po remisie z Piastem Gliwice w 15. kolejce Ekstraklasy.

  • Korona Kielce odsunęła Leszka Ojrzyńskiego od pierwszej drużyny
  • W 15. kolejce Ekstraklasy “Scyzoryki” zremisowały u siebie z Piastem Gliwice
  • Ojrzyński w poprzednim sezonie wprowadził Koronę do Ekstraklasy

Korona reaguje na fatalne wyniki

Poprzedni sezon okazał się dla Korony Kielce niezwykle szczęśliwy, bowiem po barażach udało się awansować do Ekstraklasy. Bieżąca kampania nie układa się jednak najlepiej, gdyż beniaminek od dłuższego czasu zajmuje miejsce w strefie spadkowej i jest typowany przez ekspertów jako jeden z faworytów do opuszczenia elity.

W sobotę kielczanie mierzyli się przed własną publicznością z Piastem Gliwice, a remis przesądził o rozstaniu z Leszkiem Ojrzyńskiem. Klub oficjalnie poinformował o odsunięciu go od pierwszej drużyny. “Scyzoryki” od ośmiu meczów czekają na ligowe zwycięstwo, a w międzyczasie zakończyły swój udział w rozgrywkach Pucharu Polski.

Trenerze, dziękujemy za pozostawione serce oraz zaangażowanie w rozwój naszego klubu. Życzymy powodzenia w kolejnych wyzwaniach zawodowych” – czytamy w oficjalnym komunikacie.

Ojrzyński objął stery w Koronie w grudniu 2021 roku i było to jego drugie podejście do tego zespołu. Wcześniej prowadził kielczan w latach 2011-2013.

Nie wiadomo, kto na stanowisku szkoleniowca zastąpi 50-latka. Ewentualni kandydaci będą musieli poddać się trudnemu wyzwaniu, bowiem sytuacja Korony z każdą kolejką robi się coraz bardziej skomplikowana.

Zobacz również: Vuković skomentował swój debiut w Piaście: wynik uważam za sprawiedliwy

Komentarze