Bartoszek nie jest już trenerem Korony

Maciej Bartoszek
Maciej Bartoszek PressFocus

Korona Kielce poinformowała, że z dniem 11 marca 2021 roku Maciej Bartoszek przestał pełnić funkcję trenera pierwszej drużyny Korony Kielce. Umowa została rozwiązana za porozumieniem stron.

– W trwającym tygodniu przeprowadziliśmy wiele wspólnych rozmów na temat przyszłości pierwszej drużyny i klubu. Zastanawialiśmy się, jakie działania powinniśmy podjąć żeby dać drużynie pozytywny bodziec do dalszego rozwoju, oczyścić atmosferę, a jednocześnie wyhamować falę hejtu i pomówień. Dziś podjęliśmy wspólną decyzję o zmianie na stanowisku I trenera. Była to bardzo trudna decyzja, ale wierzymy, że na dziś to jedyny rozsądny krok, by dalej iść do przodu – powiedział trener Maciej Bartoszek.

– Po wielu długich rozmowach podjęliśmy wspólnie trudną dla wszystkich decyzję o zakończeniu współpracy z trenerem Bartoszkiem. Uznaliśmy, że chcąc rozwijać tę drużynę, musimy zrobić krok do przodu. Dziękujemy trenerowi za wszystko, co zrobił dla Korony. Trzymamy za niego kciuki i życzymy mu wszystkiego dobrego. Zawsze będzie u nas mile widziany – dodał prezes Łukasz Jabłoński.

44-letni szkoleniowiec stery w zespole Złocisto-Krwistych objął 6 marca ubiegłego roku. Na stanowisku zastąpił Mirosława Smyłę. Koronę Kielce poprowadził w 33 spotkaniach, na które złożyło się 10 zwycięstw, 7 remisów i 16 porażek. Maciej Bartoszek pracował w klubie także w sezonie 2016/17 (od listopada). Wówczas Korona zajęła 5. miejsce w rozgrywkach Ekstraklasy.

Pierwszą drużynę Korony w sobotnim spotkaniu z Puszczą Niepołomice poprowadzi Kamil Kuzera.

Komentarze