Wisła Kraków zakontraktowała młodzieżowego reprezentanta Polski

Wisła Kraków
Wisła Kraków fot. PressFocus

Wisła Kraków potwierdziła nawiązanie współpracy z 19-letnim Bartoszem Talarem, który w ostatnich tygodniach przebywał na testach. Kontrakt obowiązuje do 30 czerwca 2024 roku i zawiera opcję przedłużenia.

  • Bartosz Talar od kilku tygodni przebywał na testach w Wiśle Kraków, gdzie próbował przekonać do siebie pion sportowy
  • W piątek poinformowano o nawiązaniu między stronami współpracy. Kontrakt obowiązuje do 30 czerwca 2024 roku i zawiera opcję przedłużenia
  • Talar ma za sobą występy w młodzieżowej reprezentacji Polski. Wcześniej przebywał w akademii Olympique’u Lyon

Wisła Kraków inwestuje w młodzież

Bartosz Talar dołączył do zespołu Wisły Kraków na początku okresu przygotowawczego, a od kilku tygodni przebywał na testach i próbował przekonać do siebie trenera Jerzego Brzęczka. Miał on okazję wystąpić nawet w dwóch przedsezonowych sparingach, w trakcie których kibice mogli nieco lepiej poznać jego charakterystykę.

“Biała Gwiazda” w tym temacie długo milczała, ale wreszcie doczekaliśmy się oficjalnej decyzji. W piątek poinformowano o nawiązaniu współpracy z 19-latkiem, a podpisany kontrakt obowiązywać będzie do 30 czerwca 2024 roku. Istnieje również opcja przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

Talar to młodzieżowy reprezentant Polski, który w drużynie do lat 20 miał okazję wystąpić dotąd trzykrotnie.

W latach 2019-2022 środkowy pomocnik przebywał w akademii Olympique’u Lyon, a w minionym sezonie rozegrał w barwach drugiej drużyny łącznie 20 spotkań. Wraz z końcem czerwca został wolnym zawodnikiem, a z nadarzającej się okazji postanowiła skorzystać właśnie Wisła Kraków.

Zobacz również: Jacek Zieliński zdradza postępy w sprawie nowego napastnika Legii

Komentarze