Bartosz Slisz zostanie zawodnikiem Legii

Bartosz Slisz
Bartosz Slisz fot. Jacek Prądzyński / Legia.com

Bartosz Slisz zostanie zawodnikiem Legii Warszawa. Kontrakt młodzieżowego reprezentanta Polski ze stołecznym klubem obowiązywać będzie do 31 grudnia 2024 roku.

Czytaj dalej…

Legia dokonała płatności kwoty odstępnego zawartego w kontrakcie Slisza z Zagłębiem Lubin. W konsekwencji piłkarz uzyska status “wolnego zawodnika” i dołączy do stołecznego klubu.

Występujący na pozycji środkowego pomocnika 20-latek jest uznawany za jednego z najbardziej utalentowanych piłkarzy ze statusem młodzieżowca w PKO Ekstraklasie. W najwyższej klasie rozgrywkowej zadebiutował w barwach Miedziowych w kwietniu 2018 roku. Do tej pory w 48 meczach zdobył dwie bramki.

– Wierzę, że pozyskanie Bartosza Slisza będzie pod wieloma względami przełomowe. Cieszę się, że ta wyjątkowa transakcja dotyczy młodego polskiego piłkarza i odbywa się na rynku wewnętrznym. To pokazuje z jednej strony, że liga potrzebuje silnych klubów, które chcą stawiać na najzdolniejszych młodych zawodników, a z drugiej jak ważna jest rola takich klubów jak Zagłębie Lubin, które konsekwentnie i mądrze stawiają na szkolenie. Nie ma lepszej drogi do poprawy poziomu Ekstraklasy niż rozwój rynku wewnętrznego i tworzenie warunków do tego, aby młodzi polscy piłkarze nie wyjeżdżali zbyt wcześnie za granicę. Bartosz Slisz w Legii będzie miał nie tylko możliwość dalszego rozwoju sportowego, ale zdobędzie też bezcenne doświadczenie walki o najwyższe cele i oswoi się z presją z tym związaną. Jestem pewien, że zyska na tym nie tylko Legia, ale także cała polska liga, a co najważniejsze, sam zawodnik i jego dalsza kariera – mówił prezes Legii Warszawa, Dariusz Mioduski.

Slisz regularnie grał w juniorskich reprezentacjach Polski (w rundzie jesiennej otrzymywał powołania do kadry U-21). Był uczestnikiem mistrzostw świata FIFA U-20 w 2019 roku.

– Bartosz jest zawodnikiem, który ma styl i profil defensywnego pomocnika, czyli dokładnie taki, jakiego chcieliśmy pozyskać. To piłkarz o bardzo wysokim poziomie inteligencji piłkarskiej, świetny i szybki w czytaniu gry, bardzo skuteczny w działaniach defensywnych. Wiemy, że jest w stanie przebiec w trakcie meczu ponad 13 kilometrów na dużej intensywności, można więc powiedzieć, że wykonuje tzw. mrówczą pracę dla całego zespołu. Potrafi również zapewnić większą swobodę zawodnikom ofensywnym, jednocześnie zabezpieczając nas przed utratą bramki. Ma możliwości, by zostać naszym kluczowym ogniwem. Muszę też dodać, że przy okazji transferu do Legii, bardzo spodobała mi się jego otwartość, charakter i ambicje. Widać jego determinację w zdobyciu tytułów z naszym klubem i rozwijania się jako piłkarz w naszych barwach – ocenia dyrektor sportowy Legii Warszawa Radosław Kucharski. – Cieszę się, że okienko transferowe zostało zaplanowane tak, że dokonane wcześniej transfery wychodzące z klubu pozwoliły wzmocnić kluczową pozycję dla budowy naszego zespołu – dodał Radosław Kucharski.

– Jestem bardzo podekscytowany i myślę, że emocje będą mi jeszcze długo towarzyszyły. Pierwsze dni w Legii Warszawa są dla mnie bardzo ważne. Chcę się wkomponować w zespół jak najszybciej i mam pewność, że zostanę dobrze przyjęty. Nie mogę już się doczekać pierwszego meczu w nowych barwach – mówi Bartosz Slisz.

Komentarze