Lider defensywy Lecha wrócił do treningów

Bartosz Salamon
Bartosz Salamon fot. PressFocus

Kibice Lecha Poznań bardzo długo czekali na tę wiadomość. Bartosz Salamon rozpoczął treningi z zespołem, co oznacza, że jest on coraz bliżej powrotu na boisko.

  • Bartosz Salamon doznał poważnej kontuzji w trakcie marcowego zgrupowania reprezentacji Polski
  • Początkowo spodziewano się szybkiego powrotu do zdrowia, jednak rehabilitacja dłużyła się o kolejne miesiące
  • We wtorek defensor rozpoczął treningi z zespołem

Salamon coraz bliższy powrotu do gry

Bartosz Salamon odegrał istotną rolę w trakcie poprzedniego sezonu, który Lech Poznań zwieńczył mistrzostwem Polski. Nie był jednak w stanie pomóc zespołowi w końcówce kampanii, gdyż doznał kontuzji w trakcie marcowego zgrupowania narodowej reprezentacji. Początkowo wydawało się, że na boisko wróci jeszcze w trakcie decydujących spotkań poprzedniego sezonu, lecz jego rehabilitacja się przedłużała.

W międzyczasie Kolejorz mierzył się z poważnymi problemami kadrowymi w defensywie, które miały wpływ na nie najlepszy start obecnej kampanii. Aktualnie mistrz Polski radzi sobie dużo lepiej, a we wtorek kibice otrzymali kolejną dawkę pozytywnych informacji.

Salamon wziął udział w swoim pierwszym treningu z zespołem, co oznacza, że po wielu miesiącach ból ustał, a on sam jest już bliski powrotu do gry. Nie wiemy tylko, czy stanie się to jeszcze przed końcem rundy jesiennej.

Z całej sytuacji bardzo ucieszył się również sam defensor, który w mediach społecznościowych wystosował oświadczenie. Przekonuje, że zamierza ciężko pracować i wrócić do odpowiedniej dyspozycji.

W barwach Lecha Poznań Salamon rozegrał 40 spotkań i strzelił cztery bramki.

Zobacz również:

Komentarze