Bartosz Salamon: najlepsze jeszcze przede mną

Bartosz Salamon
Bartosz Salamon PressFocus

Bartosz Salamon po wieloletniej przerwie wrócił do Lecha Poznań. W ostatni weekend zaliczył debiut w pierwszej drużynie Kolejorza, meldując się na boisku w meczu z Górnikiem Zabrze. – Potrzebowałem nowych wyzwań po 13 latach we Włoszech – powiedział Salamon w wywiadzie udzielonym Goal.pl.

29-letni obecnie obrońca kilkanaście ostatnich lat spędził na włoskich boiskach. – Doświadczyłem tam już wszystkiego. Mógłbym tylko powtarzać te same rzeczy, które już tam robiłem. Wygrałem Serie B i grałem w topowych klubach z tego poziomu, utrzymałem się w Serie A grając w średniakach i słabszych klubach. Kiedy myślałem o realnych perspektywach dla mnie, wychodziło mi, że one dokładnie tak wyglądają, jak te ostatnie lata. A ja to wszystko już przeszedłem – powiedział Salamon.

– To co mam tu, to coś nowego dla mnie. W Poznaniu będę mógł walczyć o najwyższe miejsca w lidze, o mistrzostwo, grać w europejskich pucharach. Moje ostatnie dwa-trzy lata we Włoszech określiłbym jako ciężkie. Zaczęła pojawiać się myśl, że może warto wrócić do Polski, najchętniej do Lecha, który był moim klubem. Teraz wszystko się zgrało, mogłem ze SPAL odejść za darmo, Lech mnie potrzebował, a ja wciąż jestem w sile wieku. 29 lat to żadna emerytura. Wierzę, że mam najlepsze przed sobą – kontynuował.

W rozmowie z Goal.pl podejmuje również kwestię reprezentacji Polski, swojego pobytu w Milanie oraz świetnymi zawodnikami, z którymi miał okazję trenować i grać. Pełna rozmowa jest dostępna tutaj.

Komentarze