Kluczowy obrońca poprzedniego sezonu wraca do kadry Lecha

Bartosz Salamon
Bartosz Salamon fot. PressFocus

Bartosz Salamon jest już blisko powrotu na boisko. Defensor Lecha Poznań znajdzie się w kadrze meczowej na starcie z Villarrealem w Lidze Konferencji Europy.

  • Bartosz Salamon nabawił się kontuzji podczas marcowego zgrupowania reprezentacji Polski
  • W minionym tygodniu rozpoczął treningi z zespołem
  • Obrońca znajdzie się w kadrze Lecha Poznań na mecz z Villarrealem

Powrót lidera

W poprzednim sezonie Bartosz Salamon był absolutnym liderem defensywy Lecha Poznań i odegrał istotną rolą w walce o krajowe mistrzostwo. Jego problemy zdrowotne zaczęły się w marcu. Doznał on kontuzji przy okazji zgrupowania reprezentacji Polski. Początkowo przekonywano, że pomoże Kolejorzowi jeszcze przed końcem kampanii, natomiast jego powrót do gry dłużył się w czasie.

Brak 31-latka okazał się sporym kłopotem na początku tego sezonu, bowiem problemy w defensywie doprowadziły do straty wielu punktów w Ekstraklasie. Teraz kibice Kolejorza mogą liczyć na dobre informacje, bowiem Salamon jest już coraz bliżej powrotu na boisko. W zeszłym tygodniu rozpoczął treningi z zespołem, a teraz został włączony do kadry na czwartkowe starcie z Villarrealem w Lidze Konferencji Europy.

To dla mnie wyjątkowe. Bartek Salamon będzie w kadrze. To świetna wiadomość dla wszystkich w klubie – przekazał na konferencji prasowej van den Brom.

Nie spodziewamy się, aby już w czwartek Salamon pojawił się na boisku. Niewykluczone, że otrzyma swoje minuty jeszcze przed mistrzostwami świata w Katarze. Jeszcze do niedawna obrońca Lecha był jednym z kandydatów do wyjazdu na mundial, ale kontuzja pokrzyżowała plany selekcjonera Czesława Michniewicza.

Zobacz również: “Nie zabrakło szczęścia, tylko koncentracji”

Komentarze