Bartosz Nowak: widać, że Boakye chce wrócić do gry

Bartosz Nowak
Bartosz Nowak fot. PressFocus

Górnik Zabrze dzisiaj wieczorem zmierzy się z Legią Warszawa w spotkaniu w ramach 19. kolejki PKO Ekstraklasy. Pierwszy występ w szeregach Trójkolorowych był dla byłego pomocnika Ruchu Chorzów i Stal Mielec bardzo udany, bo okrasił go golem i asystę. W rozmowie z Goal.pl zawodnik dał do zrozumienia, że konkurencja mu nie straszna. Ponadto opowiedział o celach zabrzan, a także ocenił 2020 rok w swoim wykonaniu.

O Kurzawie słów kilka

W kontekście Górnika spekulowano w trakcie okienka transferowego, że szeregi tego zespołu może wzmocnić Rafał Kurzawa. Zawodnik mógłby zatem wzmocnić rywalizację w środku pola. Bartosz Nowak przekonywał jednak, że konkurencja mu niestraszna.

– Gdy dotarły do mnie głosy, że może trafić do nas, to ucieszyłem się z tego. Dobrych zawodników w szatni nigdy za wiele. To, że gra na podobnej pozycji, co moja, to akurat nic nie znaczy. Ostatnio graliśmy w ustawieniu z dwoma zawodnikami w środku pomocy, więc dla każdego może się znaleźć miejsce – mówił kluczowy piłkarz zabrzan w tym sezonie.

Boakye? Poważne wzmocnienie

Kurzawa ostatecznie do Górnika nie dołączył. W każdym razie szeregi zabrzan zasilił Richmond Boakye. Co na temat zawodnika mającego Juventus w swoim CV powiedział Nowak? – Przychodząc do nas, od razu powiedział, że potrzebuje kilku treningów, aby złapać formę. Po tygodniu stwierdzam, że nie kłamał, pokazując to: przed treningiem, w trakcie i po. Widać, że bardzo chce wrócić do regularnej gry i zdobywania bramek – rzekł środkowy pomocnik Biało-niebiesko-czerwonych.

Nowak dał też do zrozumienia, że nieporozumienia z Wojciechem Stawowym w czasach gry w Miedzi Legnica to już temat zamknięty. Zawodnik zapytany wprost, czy widzi jeszcze szanse na współpracę z tym trenerem, nie chciał zdecydowanie tego wykluczyć. Ponadto były zawodnik Niebieskich przekonywał, że przy wyborze klubu w trakcie ostatniej letniej sesji transferowej nie kierował się aspektami kibicowskimi. Pełna rozmowa jest dostępna tutaj.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze