Bartosz Nowak piłkarzem Górnika Zabrze

Górnik Zabrze
Górnik Zabrze fot. Dariusz Hermiersz / Gornikzabrze.pl

Bartosz Nowak został w poniedziałek nowym zawodnikiem Górnika Zabrze. 26-letni pomocnik, który ostatnio występował w Stali Mielec, podpisał z klubem dwuletnią umowę, z opcją przedłużenia jej o kolejnych 12 miesięcy.

Czytaj dalej…

Nowak, który jest wychowankiem Gwarka Zabrze, w trakcie swojej kariery reprezentował również barwy takich zespołów jak Polonia Bytom, Miedź Legnica i Ruch Chorzów.

Do zespołu z Mielca pierwszy raz trafił w 2015 roku, kiedy został wypożyczony na półtorej roku z Miedzi Legnica. Do Stali wrócił, początkowo ponownie na zasadzie wypożyczenia, tym razem z Ruchu Chorzów, w styczniu 2018 roku. Pół roku później definitywnie został jej zawodnikiem.

Przez ostatnie 2,5 roku był kluczowym piłkarzem zespołu, w barwach którego rozegrał 83 spotkania w pierwszej lidze, zdobywając 29 bramek i notując 24 asysty. W ostatnim sezonie, w którym pomógł drużynie w zajęciu pierwszego miejsca w lidze i awansie do PKO Ekstraklasy, wystąpił 34 razy, zdobywając 13 goli i dokładając do tego tyle samo asyst.

Górnik wygrał wyścig o Nowaka

Zadowolenia z finalizacji transferu nie kryje prezes Górnika Zabrze, Dariusz Czernik, który przyznaje, że jego klub wygrał rywalizację o pozyskanie piłkarza z kilkoma innymi zespołami.

– Mamy świadomość, że o Bartka Nowaka walczyło kilka klubów Ekstraklasy, nie byliśmy jedyni. Ma on na rynku dużą renomę i ugruntowane nazwisko. Możemy mówić o tym większej satysfakcji, że przekonaliśmy go, aby był ważną postacią Górnika Zabrze – powiedział Czernik, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Komentarze